Evin Her Yerinde Muska Olması

Daha fazla  
Hiç sevmiyorum böyle şeyleri ya, şuana kadar 8 tane muska buldum. Her odada annem bir yerlere gizlemiş ya.

Sizin evde de var mı böyle şeyler var?

Hepsini çöpe attım valla.

Kesilmiş saçı poşetin içine dolaba koymuş, okunmuş herhalde anlamadım ya.

Son düzenleyen: Moderatör:
2 çeşit muska vardır biri büyü amacıyla yapılmış diğeri ise kötülükler ve uğursuzlukları def etmek için yapılmış muskalar dır. Büyü amacı ile yapılmış muskalar gerçekten tehlikelidir bunları usulüne uygun yok etmelisiniz. Büyü diye bir şey yoktur diye geçmeyelim büyü vardır ve gerçektir.

Annen yapıyorsa sıkıntı yok. Eve giren çıkan birisi yaptıysa ve bulduysan o zaman sıkıntı. Ama bir tek şu saç işini anlayamadım. Saçla falan yapıldıysa büyü olması muhtemel.

Büyü veya belaları/kötü bir şeyi def etmek içinde kullanılabilir. Annen koyduğuna def etmek için yapmıştır. İçinde dua yazılıyor muskanın, keşke çöpe atmasaydınız.

Filmlerdeki kilişeler gerçek olmasın sakın. Annen seni evlendirmeye falan çalışıyorsa aranızı yapmak için birine büyü yaptırmış olabilir. Yada evinize giren biri koymuş olabilir işte ozaman sıkıntı var. Ve onları ne yapacağını anlayan birine sor. Sonrada annene hesap sor babana söyle.

Hiç sevmiyorum böyle şeyleri ya, şuana kadar 8 tane muska buldum. Her odada annem bir yerlere gizlemiş ya.

Sizin evde de var mı böyle şeyler var?

Hepsini çöpe attım valla.

Kesilmiş saçı poşetin içine dolaba koymuş, okunmuş herhalde anlamadım ya.
Öncelikle muska gibi şeyler batıl inaçdır ama boyuna asılan içinde ayet olanlar tabiki değildir. Sadece yok at tüyü, yok okunmuş pirinç bunlar batıl inançdır.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı