Evin kaç Mbps internet desteklediği nasıl öğrenilir?

NetSpeed'in verdiği değere inanmayın. Şu an halihazırda 100 alıyorken (250 bile alabildiğimi biliyorum Turkcell'den) bana sadece 75 alabilirsin diyor.

Altyapı sorgulamada çıkan hız sonucu her zaman doğruyu temsil etmez. Herhangi bir ISS'den VDSL abonesi olduktan sonra modem arayüzünden hat değerlerinizi bizle paylaşın. Ona göre altyapınızın maksimum kaç Mbps desteklediğini size söyleriz. Örneğin bende her altyapı sorgulama sitesi 50 Mbps diyordu fakat hattımın alabileceği maksimum hız 90 Mbps down/43 Mbps up. Altyapı sorgulama sitesindeki değerler yaklaşık değerler.

Altyapı sorgulamada çıkan hız sonucu her zaman doğruyu temsil etmez. Herhangi bir ISS'den VDSL abonesi olduktan sonra modem arayüzünden hat değerlerinizi bizle paylaşın. Ona göre altyapınızın maksimum kaç Mbps desteklediğini size söyleriz. Örneğin bende her altyapı sorgulama sitesi 50 Mbps diyordu fakat hattımın alabileceği maksimum hız 90 Mbps down/43 Mbps up. Altyapı sorgulama sitesindeki değerler yaklaşık değerler.
Modemden nasıl sorgulayabiliriz.
Alt komşum 130 İndirme - 45 Yükleme alıyor daha ne olsun.
Hız kalite değildir. Ping ve süreklilik kötü oluyor.

Modem arayüzünden DSL istatistikleri yazan bir seçenek görürseniz oraya girin, hat değerlerinizi yeni konu açarak paylaşın, cevaplayalım. Her modemde DSL istatistikleri yazmaz. Ayarları karıştırırsanız bulabilirsiniz.
Evet orayı buldum ama alabileceğim en yüksek hızı nasıl öğrenebilirim? Instagram'dan bana döner misin?
Instagram: _mertcancolak__

Yeni konular

Geri
Yukarı