Evlilik hakkında ne düşünüyorsunuz?

Ben açıkçası zengin olmadan evlenmeyi düşünmüyorum ister 10 yıl sürsün ister 50 yıl benim için fark etmez. Zaten aşk benim gereksiz bir şey 1 yıl falan tadını çıkarırsın sonra çoluk çocuk yaparsın ekonomi krizleriyle boğuşursun bir de üstesine karın aldatsın. Aşk sadece hayal kırıklığı. Tabii bu bütün kadınlar için geçerli değil. Bu hayatta sadece kendim için yaşamak istiyorum. Evet herkes gibi güzel bir ailem olsun isterim. Çok büyük aileleri sevmem. Tarzım değil. Başarabilirsem yurt dışına gitmeye çalışacağım. Özetle hayallerimiz bizi beklerken evlenmeye hiç niyetim yok.Böylece ileride bu tür sorunlarla karşılaşmayalım.

Düğün gereksiz masraf. Nikah konusu da bence çok gerekli değil. Arkadaşlar mal mülk için gerekli vs. demiş ama güvenmediğiniz kişi ile zaten niye hayatınızı paylaşırsınız ki?

Hiç düşünmedim, düşünenlerin de şüphe etmesini tavsiye ederim, sevgi dediğiniz şey geçip gider, sosyal yaşam adına Türkiye'de "trip" denilen kıskançlık adı altında gerçekleşen şeyin, kesinlikle her gün yaşanmasından başlayarak, normalde sevdiğiniz şeylere tiksinme geliştirirsiniz, açıkçası her evlilikte kavga olur ama öyle tadı tuzu değil bana göre, ileride mutsuz olacaksan baştan niye bu işe giresin ki?

Kaldı ki dünyaya geldiğimizde ister istemez birkaç vizyon sahibi dışında herkes monotonlaşmış, klasik bir iş-ev-eğlence hayatı yaşar ve uzaktan bakıp imrendiği hayata hiçbir zaman ulaşamaz, neden kendi sınırlarımızı zorlamıyoruz ki?

Ancak evlilik adına düşüncem bu ihtimali çok fazla zorlaştırdığı, hatta sevgili adına düşüncem bile böyle, kız arkadaşım var evet ama günde 4-5 ne yapıyorsun canım mesajı ritüel haline geldi, haftada, bazen 2 haftada 1 oturur ve zaman geçiririz, bunun sebebi içinde sevgi olmamasından değil kesinlikle benim emeklerime, fikirlerime, yapacağım dediğim şeylere güvenmesinden ve buna bu şekilde destek olduğunu bildiğimden,

Eğer bir kız sizden sürekli ilgi istiyorsa, sürekli onu gezdirmenizi her gün onunla görüşmenizi istiyorsa bence kişisel hayatınıza saygı duymuyordur.

Böyle yapmayın ve sınırlarınızı zorlayın, ben zengin bir aileden gelmedim, ama dar görüşlü bir aileden de gelmedim.

Sınırınız sizsiniz, hayatınızda artık başardım bu saatten sonra bu başarıların tadını çıkarmanın, o kadar emeğin ekmeğini yemenin zamanı geldi dedikten sonra evlilik kendi seviyenizde gördüğünüz bir kişiyle neden olmasın?

Ben açıkçası zengin olmadan evlenmeyi düşünmüyorum ister 10 yıl sürsün ister 50 yıl benim için fark etmez. Zaten aşk benim gereksiz bir şey 1 yıl falan tadını çıkarırsın sonra çoluk çocuk yaparsın ekonomi krizleriyle boğuşursun bir de üstesine karın aldatsın. Aşk sadece hayal kırıklığı. Tabii bu bütün kadınlar için geçerli değil. Bu hayatta sadece kendim için yaşamak istiyorum. Evet herkes gibi güzel bir ailem olsun isterim. Çok büyük aileleri sevmem. Tarzım değil. Başarabilirsem yurt dışına gitmeye çalışacağım. Özetle hayallerimiz bizi beklerken evlenmeye hiç niyetim yok.Böylece ileride bu tür sorunlarla karşılaşmayalım.
Saygımı kazandın.

Saygımı kazandın.

Geri
Yukarı