Evlilik Sözleşmesi

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
Evlilik sözleşmesi evlenen kişilerin (Avrupada erkek-erkek , kadın-kadın arasında yapılabilir ama türkiyede sadece Kadın-erkek arasında yapılabilir.) aralarında yaptıkları genelde mal varlığının olası durumlarda bölüşmesi gibi şeylerin yazılı olduğu ve dava sırasında zorluk çıkmasını önlemek amacıyla yapılan anlaşmadır.
Gelişen toplum ve mantık evliliklerinin artmasıyla birlikte bu sözleşmeye her şey eklenebilir hale gelmiştir ve böylece boşanma davalarını hemen bitmesini sağlayan bir anlaşmaya dönüşmüştür. Kişi sözleşmede bir çok şeyi belirtebilir. Özel hayattan tutunda aldatma sayısına kadar. Cinsel ilişki olmazsa olmazdır. Zenginlerin çoğunlukla yaptığı anlaşmadır. Biz fakirlerin fazla takmaması gereken şey yani neyse. Türkiye 'de sağlam bir avukat ve ana yasaya tam saygısı olan bir hakim ile kolayca geçersiz kılınabilecek bir sözleşmedir çünkü anayasamızda zorlarsanız bunun olmadığı yazıyormuş. Türkiye 'de kadına teklif ederseniz ve kabul etmez evlenirseniz hafızasından kadının asla silinmez ve her kavgada" Sen bana bunu teklif etmiştin zamanında zaten hıh" diye cevap alabilirsiniz. Risk vardır bu işte. Örnek sözleşme.

ms85c.jpg

Evlilik bir tarafın bir şeylerden feragat etmesidir. Bu yüzden bu iğrenç dünyalı adetleri bana göre değil :)

Dünyalılardan tiskiniyorum :)

Evlilik. Tartışılabilir bir şey. Daha güzel sistem olabilirdi ama böyle oldu işte. Napacaksın.
Neyse sözleşme gerekli bir şey yani ama dediğim gibi Türkiyede dırdırını çekmek var.

Yeni konular

Geri
Yukarı