EVO Plus 500 GB 639 TL'ye düştü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
860 EVO ile 970 EVO aynı garanti sürelerine sahip 500 GB modellerinde. Kalite konusunu bilmiyorum birisi yarısı boş plastik kutu, diğeri M.2 yuvasına yerleştirilen bir NVMe. M.2 yuvasına takılan düz SSD'ler de var ama o hızlarla yuvayı boş yere işgal etmek oluyor.

SATA vs M.2'den bahsetmiyorum. 860 EVO vs SanDisk Ultra 3D M.2 SSD'den bahsediyorum.

Hem de nasıl. Alt tarafı kıytırık 500 GB SSD için düzmedikleri methiye kalmamış.

Mesele kıytırık SSD değil mesele NVMe disklerin hala oyun ve günlük kullanımda daha hızlı olduğunu iddia etmen. Elimde 970 EVO ve 860 EVO var ikisinde de işletim sistemi kurulu kullanırken aradaki farkı hissetmiyorum. Israrla gidip "NVMe al daha hızlı" düşüncen yanlış. Günlük kullanım ve oyun konusunda aralarında fark yok. Eğer sabahtan akşama kadar dosya kopyalayan biri değilsen farkı hissetmezsin. İş için kullanıyorsan 500 liraya NVMe kovalamazsın.
Sıcaklık farkları. ( M.2 soğutucu mevcut)
1610962412690.png

Mesele kıytırık SSD değil mesele NVMe disklerin hala oyun ve günlük kullanımda daha hızlı olduğunu iddia etmen. Elimde 970 EVO ve 860 EVO var ikisinde de işletim sistemi kurulu kullanırken aradaki farkı hissetmiyorum. Israrla gidip "NVMe al daha hızlı" düşüncen yanlış. Günlük kullanım ve oyun konusunda aralarında fark yok. Eğer sabahtan akşama kadar dosya kopyalayan biri değilsen farkı hissetmezsin. İş için kullanıyorsan 500 liraya NVMe kovalamazsın.
Koskoca Samsung'un belki de uzun süreler geliştirdiği ve gayet kaliteli olup 5 yıl garanti verdiği 860 EVO'ya kıytırık demesinden sonra daha fazla diyecek bir şey yok, bence siz de yazmayın artık.

Yahu yine konu nereden nereye geldi. Gidin sırf Samsung diye SATA SSD alın. Samsung'un üzerine SSD firması yoktur olamaz. Biz başka markaları önerenler dünyanın en kötü en adi insanlarıyız. SanDisk'te beş kuruş etmez.

Marka savaşı veriyor gariplerim...
Bas bas bağırıyoruz: Marka değil model karşılaştırın!

Yahu yine konu nereden nereye geldi. Gidin sırf Samsung diye SATA SSD alın. Samsung'un üzerine SSD firması yoktur olamaz. Biz başka markaları savunanalar dünyanın en kötü en adi insanlarıyız. SanDisk'te beş kuruş etmez.

Sırf toparlayıp topuklamak için dediklerimizi başka yere çekiyorsun ya gülmekten yarıldım.
Sadece şu soruya cevap vermeni istiyorum.
Oyun ve günlük kullanım için neden SanDisk NVMe SSD alalım? Daha kaliteli 860 EVO varken.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı