EVO Plus 500 GB 639 TL'ye düştü

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben SanDisk ve hızını direkt olarak ele almıyorum, bu Kingston da olabilir Samsung da. Diğer mesajında da dediğin gibi marka X olsun. Standart hız değerleri anormal bir durum olmazsa TDW ve garanti süresinin üzerine sıkça çıkıyor (koruyor). Oyunların ekseni SSD'ye kaydığı zaman HDD ve SSD kıyası aynı fiyata 2 kat boyuta dönmeye başlamıştı. Konsollar gereksinimleri belirler, 2021 yılında eğer elimizde ciddi boyut ve fiyat avantajı yoksa NVMe tarafına yönelmek iyidir. Şu anda geçiş sürecindeyiz, aynı fiyata 1 TB SSD mi yoksa 500 GB NVMe mi olsa hızın henüz ciddi farklar yaratmadığı günümüzde boyut avantajı gözü kapalı tercih edilen olur. NVMe son kullanıcıya hızlı inmeye başladı, işlemci, ekran kartı ve oyun grafiklerinde next-gen kısmına geçiyoruz konsollar da donanımlarıyla yolla gelsin diyor. Düşüncem SATA SSD'lerin fiyatının hızlıca düşmeye devam edeceği yönünde. Belki 2022'de 1 TB SSD almak, şu anda 500 GB SSD almak gibi olacak.
Bu teknolojiler hakkında pek bilgim yok, net yorum yapmak için detaylıca bilmek gerek diye düşünüyorum, HDD ve SSD'nin durumunun SSD ve NVMe ile benzer olduğunu nasıl biliyorsunuz? Merakımdan soruyorum.

Bu teknolojiler hakkında pek bilgim yok, net yorum yapmak için detaylıca bilmek gerek diye düşünüyorum, HDD ve SSD'nin durumunun SSD ve NVMe ile benzer olduğunu nasıl biliyorsunuz? Merakımdan soruyorum.
Şu şekilde bakalım:
5 sene önceki durum:
HDD: 100Mb/s,
SSD:500Mb/s.
Şu anki durum:
SSD: 500Mb/s,
M.2 SSD: 7000 Mb/s. (PS5 SSD/ 980 Pro), 4500Mb/s (XSX/XSS SSD/ SN750)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı