Evofone garantili POCO X3 Pro'nun garantiden gelmemesi

Relax55

Hectopat
Yer
Türkiye
Merhaba evofone garantili POCO X3 Pro telefonum 20 iş gününü doldurmasına rağmen destek. Evofone.comdan baktığımda malzeme bekliyor diyor bundan önce de telefonumu ekran değişimi için göndermiştim hemen gelmişti ama bu sefer 20 iş gününü doldurmasına rağmen gelmedi ne yapmam gerek?

Merhaba evofone garantili POCO X3 Pro telefonum 20 iş gününü doldurmasına rağmen destek. Evofone.comdan baktığımda malzeme bekliyor diyor bundan önce de telefonumu ekran değişimi için göndermiştim hemen gelmişti ama bu sefer 20 iş gününü doldurmasına rağmen gelmedi ne yapmam gerek?

Yanlış bir yere göndermiş olma ihtimaliniz var mı? Büyük ihtimalle kargoyla ilgili bir şeydir gönderdiğiniz yetkili servisi, kargo şirketini vs. gibi aklınıza gelen bütün yetkili yerleri arayıp sorun.

Yanlış bir yere göndermiş olma ihtimaliniz var mı? Büyük ihtimalle kargoyla ilgili bir şeydir gönderdiğiniz yetkili servisi, kargo şirketini vs. gibi aklınıza gelen bütün yetkili yerleri arayıp sorun.

MediaMarkt'dan aldım MediaMarkt'a götürdüm onlar halletti.

Firma ile iletişime geçin. Sürecin ne durumda olduğunu öğrenin. Ona göre karar verirsiniz THH'ye başvurmak için.

Az önce canlı desteğe yazdım ve bunları dedi ama 20 iş günü doldu.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 44
  • Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    733,3 KB · Görüntüleme: 39
Telefon hangi sorun için garantiye gönderildi?

Satış sonrası hizmetler yönetmeliği
Madde 10 - Servis İstasyonlarının sorumluluğu

Kullanım ömrü süresince malın yetkili servis istasyonlarındaki bakım ve onarım süresi azami tamir süresini geçemez. Bu süre, garanti süresi içerisinde mala ilişkin arızanın yetkili servis istasyonuna veya satıcıya bildirimi tarihinde, garanti süresi dışında ise malın yetkili servis istasyonuna teslim tarihinden itibaren başlar. Tüketici arıza bildirimini; telefon, faks, e-posta, iadeli taahhütlü mektup ve benzeri bir yolla yapabilir. Uyuşmazlık halinde bildirime ilişkin ispat yükümlülüğü tüketiciye aittir.

Öncelikle iş günü süresinin başlangıç ve bitiş sürelerini yukarıda alıntıladığım madde gereği gözden geçiriniz. Malın tamiri için gereken azami sürenin aşılması durumlarında tüketici olarak malın ücretsiz olarak bir yenisiyle değiştirilmesini ya da bedelini isteyebilirsiniz.​

Benim de POCO X3 Pro cihazım aynı sorun için gönderdim yeni kargoya verdim durum hakkında geri dönüş aldınız mı ne tür sonuç aldınız?

Yeni konular

Geri
Yukarı