Evren nasıl oluştu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dinler hakkında dalga geçmen bence doğru değil.
Bence tamamen doğru. İnsanlar peri masallarına inanmayı bırakmalı. Geçmişte belki bir kesime faydası olmuş olabilir ancak sanayi devriminden itibaren dinin insanlığa zerre katkısı olmadı ve olmayacak. Herkesin iyiliği için artık geçmişin saçmalıklarından kurtulmalıyız.

Zaten dinin amacıda insanları gelecek hakkındaki şeyleri bildirmesi değilmi.
Hayır. Dinin amacı evreni izah etmek ve insanlar arası ilişkileri yani sosyal yaşamı düzenlemektir. Tabii binlerce din var ama çoğunda bu ikisinin ortak olduğunu görüyoruz insanlar tarafından icat edildikleri için. Detaylı bilgi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bence tamamen doğru. İnsanlar peri masallarına inanmayı bırakmalı. Geçmişte belki bir kesime faydası olmuş olabilir ancak sanayi devriminden itibaren dinin insanlığa zerre katkısı olmadı ve olmayacak.
Tamam ama insanların dini inancını zedeleyecek şeyler yazman doğru değil. Belkide insanlar peri masalına inanmıyor sen peri masallarına inanıyorsun.☺
Hayır. Dinin amacı evreni izah etmek ve insanlar arası ilişkileri yani sosyal yaşamı düzenlemektir. Tabii binlerce din var ama çoğunda bu ikisinin ortak olduğunu görüyoruz insanlar tarafından icat edildikleri için. Detaylı bilgi:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tamam ama dinlerin hepsinde bu sosyal yaşamın sonunda gelecekde dünyanın kalmayıp hesaba çekilecekleri yazılıdır.Gerek islamda,hristiyanlıkda yada yahudilikde. Bundan dolayı dine bağlı insanların diğer insanları geleceğe hazırlaması için görev verilir. Bu yazdıklarımı sadece islama göre alma diğer dinleride hesaba kat.

Son düzenleme:
Tamam ama insanların dini inancını zedeleyecek şeyler yazman doğru değil. Belkide insanlar peri masalına inanmıyor sen peri masallarına inanıyorsun.☺
Dostum dini inancı ben bunu yazınca zedelenecekse hiç inanmasın daha iyi.

Kimse benim inancıma saygı duymazken (ki böyle bir beklentim yok) kendilerininkine mutlak saygı bekliyorlar. Daha bir kaç saat önce sağlam dalga geçtiler benimle. Zerre mantık olmayan masallara inanıp bir de bana aptal gözüyle bakmaları çok ironik bir durum.

Şimdi sokakta bir adam kendinin peygamber olduğunu iddia etse nasıl tepki verir insanlar? Akıl hastanesine kapatırlar elemanı. Peki şu an niye milyonlarca insan inanıyor? Çünkü kendileriyle birlikte milyonlarca insan inanıyor ve kimse inandıkları şeyin saçmalık olduğunu yüzlerine vurmuyor.

Tamam ama dinlerin hepsinde bu sosyal yaşamın sonunda gelecekde dünyanın kalmayıp hesaba çekilecekleri yazılıdır.Gerek islamda,hristiyanlıkda yada yahudilikde.
4200 tane din içinden 3 tanesini saydın. Hepsinde yok bu ötür taraf hikayesi dostum. Bu yanlış bir bilgi.

Bu konu hakkında tam bir bilgiyi kimse söyleyemez şuanki teknolijimiz buna el vermiyor tabiki çalışmalar var ama tam olarak nasıl oluştunu açıklanmasına yıllar yetmez bir kaç tane güçlü komplo teori var ama %100 doğru değiller ömrümün yetcene fazlads inanmıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı