Evren nasıl yok olacak?

Konuda gereksiz şekilde sadece bir yere bağlayıp din adına konuşup konuşmayı bitiren mi dersin bir de kendini çok farklı deha sanıp onunla dalga geçen mi dersin ne ararsan oluyor, bir bitmedi hiçbiri, zevk alıyorlar sürekli birbirleriyle dalga geçmekten, bir şeyi ölçülü bir şekilde savun veya savunma yeter.

Din konusunda bakarsak tamam dedikleri gibi, farklı dinlere göre hemen hemen öyle.

Ama bilimsel olarak bana göre geçmiş veya geleceğe bakarsak zaten bir canlılık bir madde meydana gelmiş ve her şey böyle oluşup gidiyor, bu yüzden ne olursa olsun isterse milyarca patlama olsun bir döngü olacak her şey patlasa bile tekrardan oluşum meydana gelecek, belki bundan 99999999999999 trilyon yıl sonra evren tamamen patlayacak, ama ondan katriliyonlarca yıl sonra belki tekrardan bize benzer canlılar olabilir(belki bir ihtimal), canlılığın şansına böyle bir şey olur ya da her şeyi yok edecek bir patlama olursa evren sadece karanlık maddeden ibaret kalabilir, bu bana düşük ihtimalmiş gibi geliyor çünkü sürekli bir şeylerden bir şeyler oluşuyor patlamalardan da kısır döngü oluşabilir dediğim gibi her şey şansa bağlı neyin nasıl olacağını kesin olarak bilemeyiz fakat genelde bize bu yol gözüküyor.

Evrenin dışında evren olması fikri bana pek mantıklı gelmiyor evrenin dışında evren olsaydı şu ana kadar en ufak çarpışmada evren bir birine girebilirdi ama öyle olmak yerine milyarlarca yıldır işleyişte canlıların oluşmasını sağlayan bir düzen gibi bir şey var ayrıyeten yani nereye kadar bunun dışında bu var bunun dışında bu böyle sonsuza kadar gidemez saçmaklık.

Son olarak paralel evrenler inanlar olabilir ama bana çok saçma geliyor gerçekten insanların hayal ürünü olarak ileriye sürdükleri mantıksız bir şeymiş gibi geliyor mesela bir evrende ölümsüzlük olurdu kimse ölmezdi 😀, içinde olduğumuz evrende bahsedilen sonsuzluk kadar saçma bir şey yok.

Merhaba, sizce evren nasıl yok olacak? Dünya'nın nasıl yok olacağını az çok bilsek de (1 milyar yıl sonra güneşin parlaklığı artacağı için artık insanlık dünyada tamamen bitecek) evren hakkında ilginç teoriler var. Büyük yırtılma veya evrenin bir anda kendi içine çökmesi gibi uzar gider, burada fikrimi sunmak istemiyorum çünkü dediğim şeyin bir kaynağı yok. Birkaç bilim insanı dışında da inanan yok, bu da düşüncemi komplo teorisi yapar.
Müslüman ve diğer semavi inançlara göre kıyamet kopunca.
Bilim ise güneşin patladığından sonra dünyanın yok olacağını söylüyor.

Merhaba, sizce evren nasıl yok olacak? Dünya'nın nasıl yok olacağını az çok bilsek de (1 milyar yıl sonra güneşin parlaklığı artacağı için artık insanlık dünyada tamamen bitecek) evren hakkında ilginç teoriler var. Büyük yırtılma veya evrenin bir anda kendi içine çökmesi gibi uzar gider, burada fikrimi sunmak istemiyorum çünkü dediğim şeyin bir kaynağı yok. Birkaç bilim insanı dışında da inanan yok, bu da düşüncemi komplo teorisi yapar.

Güneş batıdan doğduğu zaman.

Bu site onlarca farklı eğlenceli teori ile açıklıyor evren değil dünya.

IMG_0167.png

Normal son: Cehalet, açgözlülük, sefalet, para hırsı yüzünden insanlar kendi sonunu kendisi getirecek.

İslam son: İsrafil Sur'a üfürücek kıyamet başlayacak insanlar ölecek sonra tekrar Sur'a üfürücek insanlar tekrardan diriltilecek cennet cehennem kapıları açılacak kafirler cehenneme Müslüman'lar cennete girecek Müslüman olup günahı olanlar günahını çektikten sonra cennete girecek.

Bilimsel son: 10 milyar yıl sonra güneş patlayacak.
Evren nasıl yok olacak diyoruz güneş değil :D.

Bu dünya soğuyacak günün birinde, hatta bir buz yığını yahut ölü bir bulut gibi de değil, boş bir ceviz gibi yuvarlanacak zifiri karanlıkta uçsuz bucaksız.

Ay ile dünyanın arasına meteor girip iki gezegen de meteora çarpabilir.

Geri
Yukarı