Evren nasıl oluştu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dostum dini inancı ben bunu yazınca zedelenecekse hiç inanmasın daha iyi.

Kimse benim inancıma saygı duymazken (ki böyle bir beklentim yok) kendilerininkine mutlak saygı bekliyorlar. Daha bir kaç saat önce sağlam dalga geçtiler benimle. Zerre mantık olmayan masallara inanıp bir de bana aptal gözüyle bakmaları çok ironik bir durum.

Şimdi sokakta bir adam kendinin peygamber olduğunu iddia etse nasıl tepki verir insanlar? Akıl hastanesine kapatırlar elemanı. Peki şu an niye milyonlarca insan inanıyor? Çünkü kendileriyle birlikte milyonlarca insan inanıyor ve kimse inandıkları şeyin saçmalık olduğunu yüzlerine vurmuyor.
Dostum ilk olarak dalga geçenleri çok takma daha insanların inancına saygı olmayan adamın kendisine bile saygısı yokdur. Dalga geçenler yüzündende islam yada hristiyanlık vb. gözüne kötü gelmesin.

Belkide insanlar peri masalına inanmıyor sen peri masallarına inanıyorsun.☺
Üstteki mesajımda bu konuya değinmeyi unutmuşum.

Eğer öyleyse onların da karşıma çıkıp yüzüme vurumalarını isterim. Fikirler çarpışırsa hakikat doğar. Herkes "bu senin fikrin" der geçerse namus kavgalarından tonla kadın ölmeye devam eder. Şeriat ülkelerindeki işkence devam eder.

Sizde bana nasıl oluştuğumuzu söyleyemiyorsunuz. İşte bu da bana göre saçmalık.
Söyleyebiliyorum ama anlamıyorsunuz. Tek kelime: Evrim. Araştır.

Evrim bir doğa yasasıdır, varlığı kesindir. Evrim teorisi ise uzun süreli gözlemler ve fosiller gibi kanıtlarla oluşturulan evrim yasasını açıklamaya çalışan bir teoridir.

Üstteki mesajımda bu konuya değinmeyi unutmuşum.

Eğer öyleyse onların da karşıma çıkıp yüzüme vurumalarını isterim. Fikirler çarpışırsa hakikat doğar. Herkes "bu senin fikrin" der geçerse namus kavgalarından tonla kadın ölmeye devam eder. Şeriat ülkelerindeki işkence devam eder.
Zaten din tartışmalarınında sebebi bu. İnsanlar doğru ve gerçeğe sahip olana inanmak istiyor ama aralarındaki tartışmadan bile birbirlerini öldürüyorlar. Atesitler ise bu dinlerin ispatı olmadığı için çekiniyorlar.
Avrupa'nın dine rağmen medeniyetin tepesine oturmasının özeti şu cümle.
Dostum avrupa dediğin bölge bile tarihte romalılar tarafından dine zorunlu şekilde yönetilip buralara getirilmiş.

Zaten din tartışmalarınında sebebi bu. İnsanlar doğru ve gerçeğe sahip olana inanmak istiyor ama aralarındaki tartışmadan bile birbirlerini öldürüyorlar. Atesitler ise bu dinlerin ispatı olmadığı için çekiniyorlar.
Ben bu tarz tartışmaları seviyorum ama tartışacak kişi çok az. Zaten belli bir bilgi birikimine sahip olan dini savunmuyor genelde. Dediğim gibi daha bir kaç saat önce tartıştık arkadaş dediğim adamlar her söylediğimle dalga geçtiler. Bunları gör ve insan maymunlara akraba değil de.

Ben bu tarz tartışmaları seviyorum ama tartışacak kişi çok az. Zaten belli bir bilgi birikimine sahip olan dini savunmuyor genelde. Dediğim gibi daha bir kaç saat önce tartıştık arkadaş dediğim adamlar her söylediğimle dalga geçtiler. Bunları gör ve insan maymunlara akraba değil de.
İnsanlar bilinçsiz. Kendi görüşüne uymayanı zorla uymaya zorluyorlar ve uymazlarsada şiddete ve hatta ölüme kadar gidiyor bu.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı