Evren nasıl oluştu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu kardeşimiz de 16 yaşında. Ondan sonra niye PISA'da son sıralardayız. Bu gencecik beyinlere bilime dayalı, çağdaş bir eğitim vermek, fen öğretmek yerine saçma sapan şeyler öğretiliyor ve bir ülkenin gençliği yitip gidiyor. Yazık, insan üzülüyor..
Bilim bilim bilim... Piri reisin bilimi olmasa günümüz haritası olmazdı. İbni Sina olmasa aşı bulunmazdı sende olmazdım dolaysıyla, harezmi olmazsa matematik olmazdı adam 0ı bulmuş. El cezeri Biruni ve bir çoğu.

Siz ne diyorsunuz bilimin kökünde müslüman bilim adamları yatar, buda ilkokulda öğretilir. Kişilerin yaşına yorum yapıyorsunuz fakat yaşınız gereği bu bilgiyi bilmeniz gerek.

IMG_20200112_153423.jpg

Bu kardeşimiz de 16 yaşında. Ondan sonra niye PISA'da son sıralardayız. Bu gencecik beyinlere bilime dayalı, çağdaş bir eğitim vermek, fen öğretmek yerine saçma sapan şeyler öğretiliyor ve bir ülkenin gençliği yitip gidiyor. Yazık, insan üzülüyor..

Biz bilim karşısında hiçbir şey bilmiyoruz. Keşke biz bilim adamları kadar bilseydik o düzeyde değiliz. Sizler hiç değilsiniz. Biz bilim adamı değiliz kendimize yetecek kadar bilim öğrenmeye çalışıyoruz. Asıl sizin bu soruyu kendinize sormamınız gerekiyor siz bilim adamlarından daha mı zekisiniz?
Dine mensup olan kişilerin bilgisi olmadığınıda nereden çıkardınız. Yoksa 2,3 tane dini kötüleyen adamlara bakarakmı yazdınız bunları.

Sizede bilime dayalı şeyler öğretildiği içinmi atesit oldunuz?
Bana ciddi derecede bir bilim öğretilmedi okulda. Zira biliyorsun Türkiye'de eğitim diye bir şey yok. Ama evet haklısın bilimle iç içe olmam, sürekli makaleler okumam ateist olmam konusunda direkt etkiye sahiptir.

Efe Aydal'ın Kırmızı Hap serisini izlemenizi tavsiye ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güneşin ışığı nasıl kendi bünyesinde mevcutsa Allahın kudreti de kendi bünyesinde mevcuttur.
Bu cevap hiç tatmin edici değil. O zaman bende aynısını evren için söyleyebilirim. Eğerbir şeyin nedene gerek duymadığına hüküm verebiliyorsak, bizzat dünyanın bir nedene gerek duymadığını söylememek için hiçbir neden yok.

Bana ciddi derecede bir bilim öğretilmedi okulda. Zira biliyorsun Türkiye'de eğitim diye bir şey yok. Ama evet haklısın bilimle iç içe olmam, sürekli makaleler okumam ateist olmam konusunda direkt etkiye sahiptir.
Bilime merakı olanların atesit olduğu düşüncesi oldukça bu ülkeden hiçbir şey olmaz. Bilmiyorlar ki dünyadaki çoğu bilimsel araştırmaları müslüman bilim adamları tarafından bulunduğunu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilime merakı olanların atesit olduğu düşüncesi oldukça bu ülkeden hiçbirşey olmaz. Bilmiyorlarki dünyadaki çoğu bilimsel araştırmaları müslüman bilim adamları tarafından bulunduğunu.
Bir kaç yüzyıl önce*

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı