Evren nasıl oluştu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Çok gereksiz bir tartışma yürütüyorsunuz arkadaşlar. İki tarafta kendi inandıklarına göre olayı yorumluyor birbirinize topu atmak yerine neden beyin fırtınası yapmıyorsunuz bunu anlamış değilim. Tarafsızca şu evren, bilim konularını yorumlayın rica ediyorum ya.

İki tarafta kendi inandıklarına göre olayı yorumluyor.
Bilim bir inanç meselesi değildir. Şahsım olarak sadece dine değil hiçbir şeye inanmıyorum. Ben inanmayı değil bilmeyi isterim.

Tarafsızca şu evren, bilim konularını yorumlayın rica ediyorum ya.
Bilimden daha tarafsız ne olabilir? Biz bilimin söylediğini söylüyoruz, arkadaşlar ise doğru olduğunu zannettiği anne babasından öğrendiği şeylerin bilimle çatıştığını görünce triggerlanıyorlar 😁. Bunu da bilimin eseri olan teknolojik aletlerle bize bildiriyorlar 😁. Bilim inancınız ile çatışıyorsa inancınızı gözden geçirin. Zira bilim masallarla değil gerçeklerle ilgilenir.

Özet:

abc.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilindiği gibi Kuran'da tanrı testi vardır. Bende aynı testi Allah için uyguluyorum.
Diyanet İşleri Meali (Yeni)Araf 194:
Allah’ı bırakıp tapındıklarınızın hepsi sizin gibi kullardır. Eğer doğru söyleyenler iseniz, haydi hemen onları çağırın da size cevap versinler.
Diyanet İşleri Meali (Yeni)Araf 197:
Allah’tan başka taptıklarınızın ise size yardım etmeğe güçleri yetmez. Onlar kendilerine de yardım edemezler.
Evet bu ayetlere göre bizde Allah'ı çağırıyoruz ve yüce yaratıcımızdan kendi ayetinde dediği gibi bize cevap vermesini istiyoruz, bekliyoruz. Bir kulu olarak bunu istemek en doğal hakkımız. Allah'ım eğer var isen evimi başıma yık. Evet hiçbir şey olmadı.
Kuran bir cevaptır zaten 😎

Benim kafamı en çok meşgul eden şey ise, her geçen zaman evrenin daha da genişlediği iddiası, oysa bazı dinler kıyamet günü hepsinin yok olacağını iddia ediyor. Peki yok olacak ise bu sebepsiz gibi görünen genişleme ne diye ?

Ama verdiği cevapların yarısı yanlış.
Görebilir miyim :D

@hakan gölbek sen onu da bilmiyorsun... Evrim tek başına yeterli değil mi inandığın saçmalığı çürütmeye?
Kuran'da evrimle çakışan bişey yok Kur'an zaten evrimden tekamül (aşamalı yaratılış) olarak bahseder.
Yani atalarının maymun olduğu dışındaki bütün evrim düşüncesi Kuran'da var zaten.

Bu yüzden elindeki o teori ile İslami çürütemezsin 🙂

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı