Evrenin oluşumu

Hocam öyle bir durum varsa salın şu dersleri falan yaptırmayın yeminle daraldım iyice.
Hocam en merak ettiğim şeylerden biridir evren. Küçüklüğümden beri hayranlık duydum uzaya.
Niye "tecavüzdür"? Dünya biz olduğumuz için yaşanabilir değil, yaşanabilir olduğu için biz üstünde yaşıyoruz.
Sorgulamak gün(a)h hocam :D. Evreni sorguluyoruz diye kör olduk.

Gözlemevinden Samanyolunun yakın çevresini gözlemlemiş birisi olarak evrenin beni büyülediğini söylemem gerekiyor. Ama bu büyülenme özene bezene yaratmış cinsinden değil. Dışarıda bizimkine benzer gezegenler ve yaşam olasılığının olması.

Yani Allah yapmış bir şekilde bunlar olmuş. Ee bunlara olasılık ekleyip kendi olmuştur demekte kainata ve doğaya hakarettir, beyne ve göze tecavüzdür. Kör biri gibi bakmaktır. Dünyada çok güzel bi sistem var ve bu sistemi de yaratıp ilerleten biri var. Konu dışında mı oldu birazcık? :D
Hocam siz şuan şunu ima ediyorsunuz. "Şu matematik konusunu öğreneyim ne işe yarayacağından banane."

50 yıl yaşayacağınızı varsayarsak, 50 yıl içinde açıklanacağını düşünüyorum. 50 yıl önceye bakın, bir de günümüze bakın. Teknoloji geliştikçe daha hızlı gelişiyor.
Asimov'a göre teknoloji 10'un üssü olarak gelişiyor. Benimle babam arasında 10 fark farken dedemle aramda 100 fark var. Çocuğumun dedemle arasındaki fark 1000 olarak torunumla arasındaki fark da 10000.

Yani Allah yapmış bir şekilde bunlar olmuş. Ee bunlara olasılık ekleyip kendi olmuştur demekte kainata ve doğaya hakarettir, beyne ve göze tecavüzdür. Kör biri gibi bakmaktır. Dünyada çok güzel bi sistem var ve bu sistemi de yaratıp ilerleten biri var. Konu dışında mı oldu birazcık? :D
Zaten "günah" "boş ver" "araştırma" "neyi merak ediyorsun?" diye diye cahil kalmadık mı ya? :D

Gözlemevinden Samanyolunun yakın çevresini gözlemlemiş birisi olarak evrenin beni büyülediğini söylemem gerekiyor. Ama bu büyülenme özene bezene yaratmış cinsinden değil. Dışarıda bizimkine benzer gezegenler ve yaşam olasılığının olması.
Hocam bu kesinlikle var. Evren de bir tek su bizim dünyamıza düşmüş olamaz. Suyun olduğu yerde hayat vardır, su illaki başka bir gezegene düşmüştür.
50 yıl yaşayacağınızı varsayarsak, 50 yıl içinde açıklanacağını düşünüyorum. 50 yıl önceye bakın, bir de günümüze bakın. Teknoloji geliştikçe daha hızlı gelişiyor.
Hangi yaşta olursun olsun göreyim yeter.

Geri
Yukarı