EWM-01 Modem İnternetim Sürekli Kesiliyor

• Konuyu başlatan Bekir Öztürk
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 666
B

Bekir Öztürk

Ziyaretçi
Arkadaşlar ben 2009 kasım ayında Casper bilgisayar ve Ttnet internet aldım. Ben aldım dediysem de babam aldı. Ben o zamanlar bilgisayardan hiç anlamıyordum yavaş yavaş öğrendim. 2009'da aldığım sistem AC4 kaldırmayacağı için babama 2013 yılında bilgisayar alalım diye tutturdum. O da beni Cevahir'deki Teknosa'ya götürdü ve istediğini seç dedi. Bende orada bulunan en iyi cihazı aldım. O cihazı şimdi kullanıyorum. Watch_Dogs çıkınca ekran kartı ve güç kaynağı aldım. Bu benim sistemim. Ttnet'ten aldığım internet ile modem de verildi. Exper marka bir modem. EWM-01 modeli olan modem. Hala bu modemi kullanıyorum. 3-4 ay önceye kadar tuşuna bastığımda açılırdı, tekrar bastığımda kapanırdı. Şimdi ise tuşuna basıyorum güç ve ethernet portu ışını yanıyor. Hızlı bir şekilde kapatıp açıyorum aynı ışıklara DSL ışığı ekleniyor. Tekrar kapatıp açıyorum o zaman tüm ışıklar yanıyor. Kullanırken bazen 5-6 dakikada bir, bazen de 5-6 saatte bir güç ve ethernet dışınaki ışıklar sıfırlanıyor. Bunun modemden kaynaklandığını düşünüyorum. Yaz tatilinde interneti çok kullandım. Modemi neredeyse hiç kapatmadım. Bu yüzden oluyorsa yeni modem alırsam düzelir mi? Yeni modem alırsam Ttnet ile aramda arıza çıkar mı? Modemi alırsam anına takıp kullanabilir miyim yoksa Ttnet'i arayıp bir şeyler yapmam mı gerekecek? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. Lütfen buraya modem önermeyin onun için yeni konu açacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı