İnternetim sürekli kesiliyor

Soykan Soycan

Kilopat
Daha fazla  
Gün içinde 5-6 kere internetim kopuyor ve 1-2 dakika içerisinde geri geliyor. Online oyun oynadığım için bu durum can sıkıyor. Bazen sadece bilgisayarımda gidiyor bazen de sadece telefonumda gidiyor. Genellikle bilgisayarda sorun gidere tıkladığım zaman düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Geçen sene Türk Telekom kullanıyordum hiç böyle sıkıntı yaşamamıştım. Yazın NetSpeed'e geçtiğimde bu sorunu yaşamaya başladım. Önceden 50 Mbit kullanıyordum şu an 75 Mbit kullanıyorum. Acaba hat bu hızı vermekte zorlanıyor mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Her ihtimale karşı modemi resetleyip düzgün yapılandırdığınızdan emin olun, ayrıca DSL kablosunda ek varsa bunu tek kablo olarak değiştirmeye çalışın. Yani kullanıcı olarak yapılabiliyor olduklarınızdan emin olun. Sonrası söylendiği gibi ya hızınızdan kaynaklıdır yada ISS. Akla pek başka bir şey gelmiyor.

Türk Telekom'da da aynı sıkıntı var günde en az 8-9 kere gidiyor benim de. Ara ara da 4-5 Mbps'ye düşüyor. Derslere katılamıyorum, proje yüklemem lazım ortasında internet gidiyor baştan başlıyorum.

Türk Telekom'da da aynı sıkıntı var günde en az 8-9 kere gidiyor benim de. Ara ara da 4-5 Mbps'ye düşüyor. Derslere katılamıyorum, proje yüklemem lazım ortasında internet gidiyor baştan başlıyorum.
Aynı sorunu yaşayan kişilerin genel sorunu iç tesisat oluyor. İç tesisat kablolarınızı yenilemenizi öneririm.

NetSpeed kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar. Özellikle de bu yoğunluğun olduğu dönemde.

Modem arayüzündeki bilgileri paylaşır mısınız? SNR değerleri hat zayıflaması falan.

NetSpeed kullanıyorum hiçbir problem yaşamadım şimdiye kadar. Özellikle de bu yoğunluğun olduğu dönemde.

Modem arayüzündeki bilgileri paylaşır mısınız? SNR değerleri hat zayıflaması falan.
Ekran Alıntısı5.JPG

Hızınızı 50 Mbite sabitlemelerini isteyin. Hattın teorik olarak kaldırdığı hıza çok yakın bir hızdasınız. Kopmalar normal. SNR değeri düşük.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı