Excalibur G770 açılmıyor

CanGunaydin

Yoctopat
Daha fazla  
Bilgisayarı tek fanı yokken bir ödev için çalıştırmam gerekti ve salona gidip gelene kadar bilgisayar kendini kapatmış. Sonrasında bilgisayar açılmadı, muhtemelen anakartına bir zarar geldi. Anakart tamiri tahmini nasıl bir ücrete denk gelir?

Bilgisayarı tek fanı yokken bir ödev için çalıştırmam gerekti ve salona gidip gelene kadar bilgisayar kendini kapatmış. Sonrasında bilgisayar açılmadı, muhtemelen anakartına bir zarar geldi. Anakart tamiri tahmini nasıl bir ücrete denk gelir?

Garantisi var ise servise yollayın. Yok ise yine servise yollayın. Mahalle bilgisayarcıları anakart tamirine girmezler. Beceremez zaten çoğu. Tamir işide parçaya göre belki olur belki olmaz. Anakart değişimi yaparlar büyük ihtimalle.

Neden böyle bir hataya düştünüz ki? O cihaz zaten ısınıyor. Bir de tek fanlı halde kavrulur. Geçmiş olsun. Tam olarak soğuduna emin misiniz şu an cihazın?

İki gündür bekliyor cihaz. Daha önce diğer fanını da değiştirdim fan kendi kasasına temas edip ses çıkardığı için o zaman da kullanmam gerekmişti ve kullanmıştım. Ona güvenerek tekrar yaptım ama sonuç pek de beklediğim gibi olmadı.
Garantisi var ise servise yollayın. Yok ise yine servise yollayın. Mahalle bilgisayarcıları anakart tamirine girmezler. Beceremez zaten çoğu. Tamir işide parçaya göre belki olur belki olmaz. Anakart değişimi yaparlar büyük ihtimalle.

Ben de öyle yapacağım zaten ama fiyat konusunda belki bir fikir alabilirim diye yazmak istedim.

Geri
Yukarı