Başarılı Kurulum Excalibur G770 Clover Catalina

Yaklaşık 10 aylık emek. Hatalar baş ağrıları derken. Clover'la Catalina kurmayı başardım. Hazır evi kullandığım için Wi-Fi hariç her şey tanıtılmış halde geldi. Casper'da kullanacaklara tavsiyem, EFI'yi diske atmasınlar. Ben attım sistem kilitlendi ve açılmadı. HDD söküp başka bir PC'den Linux ile düzeltebildim.

Ekran Resmi 2022-04-21 10.48.41.png

Ekran Resmi 2022-04-21 10.48.59.png

Bugüne kadarki konularımda bana yardımcı olan. @Yiğit Gençer @453482 @tristessehivernale @yusufklncc'ye çok büyük teşekkürlerimi iletiyorum.
Kullanacaklar SMBIOS yenilemeyi unutmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
EFI sorununu çözebildiniz mi? Güncelleme yaptınız mı? Eğer mümkünse Wi-Fi'ın da çalıştığı güncel efinizi paylaşır mısınız?

EFI sorununu çözebildiniz mi? Güncelleme yaptınız mı? Eğer mümkünse Wi-Fi'ın da çalıştığı güncel efinizi paylaşır mısınız?

EFI sorunu çözülmüyor BIOS ile alakalı. Ama hatırladığım kadarıyla sizde modlu BIOS vardı. Sizde sıkıntı olmayabilir. Güncelleme derken Monterey'e geçmekten bahsediyorsanız denedim ama boot etmiyor. EFI'yi HDD'yi yanlışlıkla sıfırladım veri kurtarma biter bitmez atarım.

EFI sorunu çözülmüyor BIOS ile alakalı. Ama hatırladığım kadarıyla sizde modlu BIOS vardı. Sizde sıkıntı olmayabilir. Güncelleme derken Monterey'e geçmekten bahsediyorsanız denedim ama boot etmiyor. EFI'yi HDD'yi yanlışlıkla sıfırladım veri kurtarma biter bitmez atarım.
Şu bilgisayarı aldığım günden beri hiçbir özelliğinin muadillerinden iyi olduğunu görmedim aksine daha kötü her şeyi. Teşekkür ederim Ben de şimdi Catalina kurmaya çalışıyorum fakat hayalimde en azından Big Sur vardı. Ben denemeye devam edeceğim fakat bir gün siz başarırsanız burayı günceller misiniz?

Modlu bios var fakat ben de modlu bios varken aynı hatayı almıştım fakat içinde bunun çözümü olabilecek bir ayar var mıdır bilmiyorum. Ayrıca eğer isterseniz modlu bios linki: BIOS - Google Drive

Şu bilgisayarı aldığım günden beri hiçbir özelliğinin muadillerinden iyi olduğunu görmedim aksine daha kötü her şeyi. Teşekkür ederim ben de şimdi Catalina kurmaya çalışıyorum fakat hayalimde en azından Big Sur vardı. Ben denemeye devam edeceğim fakat bir gün siz başarırsanız burayı günceller misiniz?

Modlu BIOS var fakat ben de modlu BIOS varken aynı hatayı almıştım fakat içinde bunun çözümü olabilecek bir ayar var mıdır bilmiyorum. Ayrıca eğer isterseniz modlu BIOS linki: BIOS - Google Drive

O BIOS bende flashlanmıyor. Başka sitede atmıştınız bana o BIOS'u.

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:

Geri
Yukarı