Başarılı Kurulum Excalibur G770 OpenCore Monterey

Zaten halihazırda Clover Catalina kullanıyordum. Geçenlerde OpenCore 0.8.1'in çıktığını gördüm denemekten zarar gelmez diye düşünüyordum ancak içimde hiç umut yoktu. Kurulumu başlatıp diğer odaya geçtim. Bir süre sonra gelip baktım ki kurulmuş. Çok şaşırdım. @myanlll hocam EFI aşağıda siz de kurun. Çok uğraştık ikimizde ama Excalibur için ilkleri başarmaya devam ediyoruz.

Ekran Resmi 2022-06-13 05.46.10.png

Bu ayarı şu an Monster'da görüyorum. Lenovo MSI ve Acer cihazlar geçti elime hepsi hybrid ve harici olarak ayarlanıyordu. Daha önceden 9. nesil bir Monster makinem oldu ancak onda yoktu böyle bir seçenek. 10. nesil monstera sahip bir tanıdığımda da yok diye biliyorum ama sormak lazım. Ancak dediğim gibi yüksek çoğunlukla MUX dahiliyi kapatıp harici ile devam etmek için kullanılıyor.

Evet çoğunluk kullanım o ancak bu da yapılabilir. Bildiğim kadarıyla Monster'ın sadece Tulpar serisinde var.

Evet çoğunluk kullanım o ancak bu da yapılabilir. Bildiğim kadarıyla Monster'ın sadece Tulpar serisinde var.
Lordum seni bekliyorum valla geçen ki EFI harika çalışıyo Monterey'de ancak HDMI olmadı nasip değilmiş. Şimdi bu EFI'yle de deneyeceğim bakalım sonuçlar ne olacak heyecanla bekliyorum

ancak bu da yapılabilir.
Ha tabi yapılabilir ama sanırım ihtiyaç duyulmuyor. Optimus teknolojisi ile harici ekran kartının ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda kullanılmaması sağlandığı için olabilir. Belki de işin mühendislik tarafında ekstra maliyet yaratıyordur bilgi sahibi değilim tabi.

Lordum seni bekliyorum valla geçen ki EFI harika çalışıyo Monterey'de ancak HDMI olmadı nasip değilmiş.
HDMI çalışmayacak dostum yine. Şu an söz konusu tek makine Tulpar. Senin cihazında HDMI çalışmayacaktır. Bunun için dediğim displaylink adaptörlerinden alman lazım. Önceki EFI'yi kullanabilirsin tekrar.

Ha tabii yapılabilir ama sanırım ihtiyaç duyulmuyor. Optimus teknolojisi ile harici ekran kartının ihtiyaç duyulmadığı zamanlarda kullanılmaması sağlandığı için olabilir. Belki de işin mühendislik tarafında ekstra maliyet yaratıyordur bilgi sahibi değilim tabii.

HDMI çalışmayacak dostum yine. Şu an söz konusu tek makine Tulpar. Senin cihazında HDMI çalışmayacaktır. Bunun için dediğim displaylink adaptörlerinden alman lazım. Önceki EFI'yi kullanabilirsin tekrar.

Bu listede Advanced optimus olarak gözüken tüm bilgisayarlarda var anladığım kadarıyla.

Lordum seni bekliyorum vallahi geçen ki EFI harika çalışıyor Monterey'de ancak HDMI olmadı nasip değilmiş. Şimdi bu EFI'yle de deneyeceğim bakalım sonuçlar ne olacak heyecanla bekliyorum.

Aslında aynı EFI'yi de kullanabilirsiniz ama şimdi Ventura uyumlusunu hazırılyorum.

Bu listede Advanced optimus olarak gözüken tüm bilgisayarlarda var anladığım kadarıyla.

Aslında aynı EFI'yi de kullanabilirsiniz ama şimdi Ventura uyumlusunu hazırılyorum.
Ventura'ya gerek yok kral. Monterey varsa alırım bir dal valla :)

"This feature essentially operates the MUX switch for you automatically. When you're gaming, it will turn the iGPU off, and when you're done gaming, it will turn it back on." böyle bir bilgi var sanırım sadece işleri otomatikleştiriyor.

Bu bilgiyi öğrenmek çok zor olmalı sanırım :)

"This feature essentially operates the MUX switch for you automatically. When you're gaming, it will turn the iGPU off, and when you're done gaming, it will turn it back on." böyle bir bilgi var sanırım sadece işleri otomatikleştiriyor.

Bu bilgiyi öğrenmek çok zor olmalı sanırım :)
Sanırım bu otomatik modda oluyor.

Ventura'ya gerek yok kral. Monterey varsa alırım bir dal valla :)
Buyrun.

Sağ olasın hakkın ödenmez.

Bu Monterey için değil mi?
Bir de OpenCore ekranında önceki versiyonda reset NVRAM gelmiyordu ya da yöntem o değil mi?

Hem Monterey hem de Ventura da çalışır. Reset NVRAM gelmez ise space e basın oradan clean NVRAM'i seçin. Daha sonra CTRL alt delete yapıp yeniden başlatın.

Geri
Yukarı