Excalibur G770 eGPU uyumlu mu?

ScorFy

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Xigmatec Grip 650W // MSI B560M A Pro // MSI RTX 3060 12GB Ventus 2X OC // 11400F // Gskill 3200 MHZ // Kingston NV2 1 TB + 500 GB Toshiba HDD 2.5 inch // SteelSeries Aerox 3 Wireless // JBL Quantum 610 // G213 Prodigy // Asus VG258QR + MSI MP241X // Logitech G923 + Shifter
Merhaba bilgisayarıma eGPU ile ekran kartı takmak istiyorum. Ancak aklıma soru işaretleri var. Cihazda M.2 portu boşta ancak kasaya zarar vermek istemiyorum.
Excalibur G770, i7 11800h, RTX 3050,16 GB RAM.

Cihazımda 2 adet USB 3.2 (20 Gbps) ve 1 adet USB Type-C (10 Gbps) bulunmakta, bu girişlerle cihaza eGPU takmam mümkün mü?

USB 3.2 üzerinden ortalama ne kadar güç kaybım olur?

Bu ürünü PCI-e 1X portunu kullanmadan 3.2 data kablosuyla kullanabilir miyim?

RTX 3060 ekran kartı bellek bant genişliği 360 mb/s bu ise 2.88 Gbps'ye denk. RTX 3070 Ti ekran kartı ise 608 mb/s bu ise 4.86 Gbps'ye denk. Yani bu kartların hızını destekliyor ancak USB 3.2 PCI-e portu işlevi görebilir mi?

Güç ihtiyacını harici PSU ile çözebilir miyim?

Up.

Son düzenleme:
Bir Thunderbolt girişi var ise mümkün tabi. Ben 3090 olan Gigabyte egpu kullanıyorum. Sıvı soğutma ve kendinden PSU mevcut gayette muazzam bir performans sunuyor.

Ancak ara aparat ile PSU olmadan bir kit ile bağlamak isterseniz kartınıza oranla güç emecektir. Bu da istenmeyen sonuçlar istenmeyen performans kayıpları yaşatacaktır.

Cihazınızın resmi web sayfasında teknik özellikler arasında Thunderbolt desteği belirtilmiyor. Her Type-c portu Thunderbolt 3 desteklemediği için büyük ihtimalle sisteminiz bu bağlantı arabirimini desteklemiyordur.

Bu durumda eGPU olarak TB3 arabirimi kullanmanız pek olası değil, bu geliştirmeyi diğer bağlantı arabirimleri için değerlendirmenizde fayda var.

Cihazınızın resmi web sayfasında teknik özellikler arasında Thunderbolt desteği belirtilmiyor. Her Type-c portu Thunderbolt 3 desteklemediği için büyük ihtimalle sisteminiz bu bağlantı arabirimini desteklemiyordur.

Bu durumda eGPU olarak TB3 arabirimi kullanmanız pek olası değil, bu geliştirmeyi diğer bağlantı arabirimleri için değerlendirmenizde fayda var.
Evet cihazımda Thunderbolt 3 desteği yok. Diğer bağlantı arabirimi olarak m2 slotu için kasaya zarar vermek istemiyorum, başka ne yapabilirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı