Excalibur G770 HDD yerine SSD takmak

covanni

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar. Casper Excalibur G770 sahibiyim. Depolama alanım 512 GB SSD+1 TB HDD şeklinde. Ben bunu teknik servise gönderip, HDD yerine 256'lık SSD taktırmam mantıklı olur mu? Ne kadar ücret isterler tahmini? Ve son olarak donanımdan çok anlayan birisi değilim, bunu alıp kendim takmaya çalışsam yapabilir miyim? Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar bilgisi fikri olan yok mu?

Son düzenleme:
SSD, HDD ve RAM gibi bileşenleri kendin de değiştirebilirsin fakat bu işi bilen, tecrübe sahibi birisiyle beraber yapman çok daha yararlı olacaktır. Bir not olarak şunu belirteyim, bu işlemler zarar vermediğiniz sürece Excalibur'da garantiyi bozmuyor.
Sorunun cevabı ise bilgisayarını hangi amaçla kullanacağına bağlı olarak değişir. Örneğin ben bilgisayarımda depolama yaptığım için 1 TB HDD benim için daha mantıklı ve ben de bu kombinasyonda kullanıyorum. Açıkçası 1 TB HDD'yi çıkarıp 256 GB SSD ile değiştirmezdim.
Servis ile ilgili sorularını ise Excalibur WhatsApp destek hattından sorabilirsin, telefon numarası kutunun üzerinde yer alıyor.

SSD, HDD ve RAM gibi bileşenleri kendin de değiştirebilirsin fakat bu işi bilen, tecrübe sahibi birisiyle beraber yapman çok daha yararlı olacaktır.
Sorunun cevabı ise bilgisayarını hangi amaçla kullanacağına bağlı olarak değişir. Örneğin ben bilgisayarımda depolama yaptığım için 1 TB HDD benim için daha mantıklı ve ben de bu kombinasyonda kullanıyorum. Açıkçası 1 TB HDD'yi çıkarıp 256 GB SSD ile değiştirmezdim.
Servis ile ilgili sorularını ise Excalibur WhatsApp destek hattından sorabilirsin, telefon numarası kutunun üzerinde yer alıyor.

Çok teşekkür ederim benim depo amaçlı kullandığım alan max 40-50 GB olduğu için böyle bir şey daha mantıklı geldi bana. Yani HDD diskinde 800 küsür GB boş boş bekliyor. Numarayı buldum oraya danışacağım teşekkürler tekrardan.

Geri
Yukarı