Excalibur G770 oyundayken CPU 96 derece oluyor

vahşet123

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Laptopta arkada hiçbir şey açık değilken CPU 45 derece ama LoL oynarken en fazla 96 derece gördüm. Termal macunu yenileteli ve içini temizleteli 2 gün oldu. Oyunu açtığımda 96 derece ile karşılaştım. GPU derecesi 56 derece oyundayken. Neden böyle oluyor bir fikriniz var mı ve nasıl düzeltebileceğim hakkında? Bu arada laptopun bataryasını çıkarmıştım 1-2 gün önce.

Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5 9300H.
  • Kingston 8 GB 2666MHz.
  • NVIDIA GeForce GTX 1050.
  • Toshiba-TR200 480 GB SSD.

@vahşet123
FIVR sekmesine girin. Tablonun hemen altında bir kutu var. Onu tikleyin. OK'a basın.

TPL sekmesine girin. TPL sekmesini açtığında önünde "Disable..." diye başlayan bir kutu var. Ondaki tiki kaldır. PL1 75,PL2 100 olarak ayarla.
PL1'deki Clamp'i kaldır.

Power Limit 4'te sağdaki kutuya 0 değerini girin. Apply'a basın.

Ardından Limits sekmesinde Clear'a bas. Sonra tekrar stres testi yap. TS Bench yani ThrottleStop'unkini kullanabilirsin. Yada Prime95 de olur. Keyfine bak.
Bir sürü kutucuk var Fivr sekmesinde hangisini tikleyeceğim?
Disable and locktan bahsediyorsunuz sanırım.
Bir sürü kutucuk var fivr sekmesinde hangisini tikleyeceğim?

Tamamdır yaptım umarım olmuştur ilk kez yaptığım için sizi de fazla uğraştırdım teşekkür ediyorum yeniden iyi günler.

Son düzenleme:
Bir sürü kutucuk var Fivr sekmesinde hangisini tikleyeceğim?

Tamamdır yaptım umarım olmuştur ilk kez yaptığım için sizi de fazla uğraştırdım teşekkür ediyorum yeniden iyi günler.
Rica ederim. Ancak bir test edin bakalım. Oyundaki sıcaklığı ne olacak bir görelim.

Geri
Yukarı