Excalibur G770 oyundayken CPU 96 derece oluyor

vahşet123

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar. Laptopta arkada hiçbir şey açık değilken CPU 45 derece ama LoL oynarken en fazla 96 derece gördüm. Termal macunu yenileteli ve içini temizleteli 2 gün oldu. Oyunu açtığımda 96 derece ile karşılaştım. GPU derecesi 56 derece oyundayken. Neden böyle oluyor bir fikriniz var mı ve nasıl düzeltebileceğim hakkında? Bu arada laptopun bataryasını çıkarmıştım 1-2 gün önce.

Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5 9300H.
  • Kingston 8 GB 2666MHz.
  • NVIDIA GeForce GTX 1050.
  • Toshiba-TR200 480 GB SSD.

Merhabalar. Laptopta arkada hiçbir şey açık değilken CPU 45 derece ama LoL oynarken en fazla 96 derece gördüm. Termal macunu yenileteli ve içini temizleteli 2 gün oldu. Oyunu açtığımda 96 derece ile karşılaştım. GPU derecesi 56 derece oyundayken. Neden böyle oluyor bir fikriniz var mı ve nasıl düzeltebileceğim hakkında? Bu arada laptopun bataryasını çıkarmıştım 1-2 gün önce.

Sistem özelliklerim:
  • Intel Core i5 9300H.
  • Kingston 8 GB 2666MHz.
  • NVIDIA GeForce GTX 1050.
  • Toshiba-TR200 480 GB SSD.
Termal macunu yenilemeden önce de mi 96 derece görüyordunuz?

Termal macun yeniletince de mi 96 derece gördünüz?

Anlatımınız biraz karışık olmuş anlamaya çalışıyorum.

Termal macunu bence doğru sürdünüz ancak sisteminizdeki soğutma yetersiz olabilir. Yukarıdaki sorularıma cevap verin. Sorunu teşhis edip size yardımcı olacağım.

Termal macunu yenilemeden önce de mi 96 derece görüyordunuz?

Termal macun yeniletince de mi 96 derece gördünüz?

Anlatımınız biraz karışık olmuş anlamaya çalışıyorum.

Termal macunu bence doğru sürdünüz ancak sisteminizdeki soğutma yetersiz olabilir. Yukarıdaki sorularıma cevap verin. Sorunu teşhis edip size yardımcı olacağım.

Termal macun sürmeden önce çok sıcaklığa bakmıyordum ama elimle dokununca son zamanlarda daha sıcak gibi geldi.

Termal macun sürmeden önce çok sıcaklığa bakmıyordum ama elimle dokununca son zamanlarda daha sıcak gibi geldi.
Sanırım anlamanın bir yolu var. ThrottleStop yükleyin. Muhtemelen problemi gidermeye ve anlamaya çalışırken bize yol arkadaşlığı edecek.

Bu arada sisteminizde Monster Kontrol merkezi gibi böyle mod ve fan ayarlamalarının yapıldığı bir program var. Program üzerindeki güç modunuz ve fan modunuz nedir?

Sanırım anlamanın bir yolu var. ThrottleStop yükleyin. Muhtemelen problemi gidermeye ve anlamaya çalışırken bize yol arkadaşlığı edecek.

Bu arada sisteminizde Monster kontrol merkezi gibi böyle mod ve fan ayarlamalarının yapıldığı bir program var. Program üzerindeki güç modunuz ve fan modunuz nedir?

High performance kullanıyorum.

Kanka bir kontrol merkezine gir bir de FPS sabitledin mi? Ben hiç görmedim 96 Derece'de. LoL'de Max 74 derece gördüm şu ana kadar, ve istersen text mode vs al PC'yi her oyunu açıyor Gaming mode gibi.

Bu arada sisteminizde Monster kontrol merkezi gibi böyle mod ve fan ayarlamalarının yapıldığı bir program var. Program üzerindeki güç modunuz ve fan modunuz nedir?

Yükledim söylediğiniz uygulamayı ne yapmam lazım?
Benimki bir tık yüksek fakat inan bana text mode alsan LoL - CS oynuyorsan her türlü 100 görürsün minimum. Bir tık yüksek değilmiş bu arada :D

Benim sistem (GTX 1650 Ti - i5 10300H - 16 GB RAM)

Tek LoL oynuyorum ama başka oyunlarda oynamak istiyorum RDR 2 40 FPS veriyor bu sistemle normal değil bence.

Kanka istersen discord gel bende yardım edebilirim ekran açarsan.

Tek LoL oynuyorum ama başka oyunlarda oynamak istiyorum RDR 2 40 FPS veriyor bu sistemle normal değil bence.

Kanka çok az normal. Çünkü 1050 Ti çok yüksek değil gibi yani. Bir bak istersen testlerine vs.

Geri
Yukarı