CPU 96 derece oluyor

nevale31

Hectopat
Yer
Saratov
Arkadaşlar CPB açık, FC5 oyununda 96 dereceyi gördüm, ortalama 88 derecede dolaşıyor, 100 olacak neredeyse. Ne yapmam lazım? Kasa Carbide Spec Delta, yan kapak açık. CBP kapatıp, voltajı 1.3 sabitlesem sorun çözülür mü? Stok fan kullanıyorum.

Ryzen kullanıyorsunuz sanırım, Ryzen 5 3600 için kritik sıcaklık 95 derece. 95'ten yukarısı sistem kapanması lazım. Benim CPB açıkken yaz aylarının da etkisiyle 70 derecelerde ve 80-83 pikelerde dolaşıyordu. CPB kapattım şu an oyun sırasında 60-70 arası oluyor. Performansta kayıp göremedim 1-2 FPS'ya oynadı ya oynamadı. Tabi CPB açıkken sizin sıcaklıklarınınız yine yüksek. Montaj hatası olabilir kendiniz mi montelediniz?

Çok anormal bir değer bilgisayarı kullanmanı tavsiye etmem (özellikle oyun oynamak vs.) sorunu çözene kadar. Kasanın hava akışı planlaması olmayabilir, fanlar iş görmüyor olabilir, PSU dandik olabilir, bilgisayar çok tozlu olabilir

Kusura bakmayın videoyu yüklerken işlemciyi belirtmeyi unutmuşum. CBP açıkken SoT'ta 86, 88,79,80 civarında dolaşıyordu CBP kapatınca sabit 66 - 68 arasında, gerçekten fark yarattı, FC5 denemedim.

Kusura bakmayın videoyu yüklerken işlemciyi belirtmeyi unutmuşum. CBP açıkken SoT'ta 86, 88, 79, 80 civarında dolaşıyordu CBP kapatınca sabit 66 - 68 arasında, gerçekten fark yarattı, FC5 denemedim.

Şu an bu değerler normal (Ryzen 5 3600 kullanıyorum onun değerlerine göre) ama önceki belirttikleriniz anormaldi. Hala bir yerde yanlışlık olabilir soğutucu vidalarını kontrol edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı