Excalibur G770 pilde 800MHz sabit frekans

gokalpv2

Hectopat
Yer
city 17
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1050, i5 9300h, 8x2 16gb ram, 480gb ssd
Meslek
lise öğrencisi
Merhabalar.
Bilgisayarım Excalibur G770.
İşlemci: i5 9300H.

Fiş takılı iken 3.5-4GHz aralığında çalışırken fişi çıkarttığımda 800 MHz de sabitleniyor ve bu beni rahatsız etmeye başladı.

Aşağıdaki resimlerde de fişe takılı veya fişe takılı değil ikenki işlemci hızları gözükmekte.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (218).png
    Ekran Görüntüsü (218).png
    68,9 KB · Görüntüleme: 28
  • Ekran Görüntüsü (219).png
    Ekran Görüntüsü (219).png
    71,1 KB · Görüntüleme: 22
Windows ayarlarından yüksek performansa alın. Pil ömrü için tasarruf moduna geçiyor olabilir.

Pil kullanımında enerji tasarrufu sağlamak için performans düşmektedir, bunu güç yönetimi ayarlarından değiştirebilirsiniz.

Böyle mi yapmam gerekiyor?

Dosya Ekleri

• h.PNG
    h.PNG
    23,4 KB · Görüntüleme: 22
Masaüstünde sağ alt tarafta araç çubuğu bölgesinde pil simgesine tıklayıp performans moduna alıp deneyebilirsiniz.

Excalibur için güç yönetim uygulaması var mı ve yüklümü (MSI Dragon Center gibi). Eğer varsa, pil kullanımında oradan değişiklik deneyebilirsiniz. Aklıma başka yöntemler gelirse yine yardımcı olmaya çalışırım.

@gokalpv2 , Excalibur kontrol merkezi genellikle şarj daha uzun gitmesi için böyle bir sabitleme yapıyor. ThrottleStop programını yükleyip undervolt yaparsan bu kısıtlamadan kurtulabilirsin. Yine de şarjdaki gibi turbo frekanslarına çıkacağını düşünmemelisin.

Undervolt işlemi ile düşük sıcaklıklarda daha yüksek performans alırsın ve bu işlemin donanımsal olarak herhangi bir zararı bulunmuyor. Ben de G770 aldığımdan beri undervolt ile kullanıyorum.
(Sadece undervolt kısımlarını uygulamalısın. ThrottleStop programını her bilgisayar açılışında çalıştırman gerekiyor.)

Yeni konular

Geri
Yukarı