İnceleme Excalibur G870

Ofis modunda test edilmiştir, performans modu olduğunu bilmiyordum.

Alalı 1 hafta oldu ve ben de deneyimlerimi paylaşmak istedim.

PC özellikleri:

RAM-32 GB.
Ekran kartı- RTX 4060 (8 GB)
SSD- 1TB.
Ekran yenileme hızı- 144Hz.
İşlemci- Intel Core i7-12650H

Öncelikle markaya karşı büyük bir ön yargı var, benim de çok büyük ön yargılarım vardı acaba kasa yapısı nasıl, acaba bir sorun olur mu, çok ısınır mı, sürücüler hata verir mi. Hayır arkadaşlar, şu anlık ne öyle çok ısınıyor, ne driver hatası var, ne de öyle yüksek bir fan sesi var.

Oyun testleri:

Minecraft 1.8.9 (Hypixel) Max ayarlar +shader pack 600FPS+

Minecraft 1.19 RTX Shader + RTX texture pack + Max ayarlar 70 80 FPS arası.

GTA 5 RTX mod Max ayarlar 70+ FPS (65 oluyor bazen)

CoD Black Ops III Max ayarlar 70FPS+

Valorant Max ayarlar 200+FPS

Arkadaşlar ben şu anda oldukça memnunum Casper bu modelde mükemmel bir iş çıkarmış eleştiriye açığım ve laptopu alıp kullanmayanlar rica ediyorum almış gibi yorum yapmasın. ve markaya göre değil içindeki malzemeye göre değerlendirin :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardesim ayni model varda bende PUBG vs oynuyor musun hiç ayar cetinmi Windows 11 mi 10 mu kullaniyorsun şu an icin PUBG oynarken FPS kendi kendine dusuyor oynanmayacak hale geliyor ekran karti W dusuyor sende sorun var mi bu dediklerimi cevaplarsan cok sevinirim.

@cagdasozk hocam Windows 11 Pro kullanıyorum ve sürücülerimin kontrolü için GeForce Experience ve Intel driver Support yükledim. Sürücüleri kontrol edin ve MUX Switch'i ayarlamadıysanız Excalibur Control Center'i indirmelisiniz. Performans Modu'nda oynasın. Ben şu an Forza Horizon 5'te en yüksek ayarlarda ışın izleme de açıkken 40 FPS alıyorum ve çok nadiren düşüyor. Bu arada kardeşiniz kucakta oynuyorsa bilgisayar aşırı ısındığından da olabilir? Bütün kullanım kılavuzunu üşenmeden okudum da :) halı üstünde falan da oynuyorsa o da olabilir.
Kısaca ya sürücüler güncel değil ya da bilgisayarı kullandığı yüzey aşırı ısınmasını sebep oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı