Excalibur laptopa 120W adaptör yeterli mi?

şimdi yüksek w adaptör alsak ekran kartını yakma durumuda olabilir acaba 120w adaptörle kullansak bir sorun olur mu bilgisayar için
120w kullanırsan bir şey olmaz yüksek güç gerektiren oyunlarda takılarak oynarsın ama yüksek wattlı adaptör almadan önce anakartın desteklemesi lazım bi kaç kişi en son 120w destekliyor demiş yani sen 150 de alsan 180w da alsan değişen bir şey olmayacak anakart yine 120w çekmeye devam edecek ama servise sor bunu en iyi onlar bilir adaptörün yetersiz geldiğini söyle bakalım ne diyecekler gelişmeleri buraya da yaz lütfen

120w kullanırsan bir şey olmaz yüksek güç gerektiren oyunlarda takılarak oynarsın ama yüksek wattlı adaptör almadan önce anakartın desteklemesi lazım bi kaç kişi en son 120w destekliyor demiş yani sen 150 de alsan 180w da alsan değişen bir şey olmayacak anakart yine 120w çekmeye devam edecek ama servise sor bunu en iyi onlar bilir adaptörün yetersiz geldiğini söyle bakalım ne diyecekler gelişmeleri buraya da yaz lütfen
telefonda kadın arkadaş anlattı baya 50ye düştüğünde devre dışı kalıyo battery boost 60a gelince tekrar açıyor dedi baya anlattı bişeyler yarın bakıma gitmeyi düşünüyorum ordaki teknisyenlere sorarım olmadı yüksek w alıp zarar vereceğimize bu 120wden devam ederiz

Peki düşük kullansak sorun olur mu?
Veya yüksek W adaptör alsak nelere dikkat etmemiz gerek.

Voltajin aynı olması gerekli, düşük kullanırsan şarjın daha hızlı boşalır.

Bilgisayarın sağlığı için zararı olur mu sizce.

Neyin? Eğer voltaj değerleri ayniysa sıkıntı olmaz, aksine şarjın azalmasını önler.

Hocam şunu soruyorum aslında düşük W adaptörle kullanmak anakart, ekran kartı, işlemci, RAM vs. bunlara zarar verir mi diye soruyorum.

Yukarıda da dedim zaten, adaptörü yetersiz gelen sistemin adaptörünü iyice küçültmek istiyorsun, zaten yetmeyen batarya donanimlara daha az yetecek ve şarj daha hızlı bitecek.

telefonda kadın arkadaş anlattı baya 50ye düştüğünde devre dışı kalıyo battery boost 60a gelince tekrar açıyor dedi baya anlattı bişeyler yarın bakıma gitmeyi düşünüyorum ordaki teknisyenlere sorarım olmadı yüksek w alıp zarar vereceğimize bu 120wden devam ederiz
Peki sizin bilgisayarda da aşırı ısınma sorunu var mı? Benim bilgisayarda oyunlarda işlemci sıcaklığı 95-100 derece arasında ekran kartı sıcaklığı da 85-87 derece arası. Sizde sıcaklık kaç derece oluyor oyundayken ?

Yeni konular

Geri
Yukarı