Çözüldü Excalibur ses kısılmıyor ve açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

minimesi100

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, ilk bire ses kısmaya veya açmaya basınca sağ üstte örneğin 70'den 0'a indiriyorum ama 0 olmasına rağmen hala ses geliyor ve sadece ses düzeyi karıştırıcısından yapabiliyorum. Belki düzelir diye aç kapa yaptım ama bu sefer F7 ve F e basmama rağmen ses kısılmıyor ve açılmıyor.

Çözüm
Tamam, sen onu hiçbir değişiklik yapmadan kapat.
İnternette bulduğum bir sonuç;
Başlat ara kısmına aygıt yöneticisi yazıyoruz. Ses girişleri ve çıkışları olan seçenekte hoparlör yazar. Sağ tık - özellikler - sürücü deyip sürücüye geri dön seçeneği aktif ise tıklıyoruz ve biraz bekliyoruz. Aynı olayı ses video ve oyun denetleyicileri sekmesindeki Intel(r) ekran için ses ve Realtek High Definition Audio içinde yapıyoruz. Bunları yaptıktan sonra öndeki 2 hoparlörünüz çalışacaktır. Daha sonra ses kartı sürücünüzü şu linkten indirin:Casper Driver Bulma

bu olayı ekran parlaklığını yükseltemediğim için yapmıştım, sonra parlaklığı azaltamadım %100 de kaldı, bilgisayarın Windows yazılım gücellemesini yapınca düzeldi.
Arkadaşlar, ilk bire ses kısmaya veya açmaya basınca sağ üstte örneğin 70'den 0'a indiriyorum ama 0 olmasına rağmen hala ses geliyor ve sadece ses düzeyi karıştırıcısından yapabiliyorum. Belki düzelir diye aç kapa yaptım ama bu sefer F7 ve F e basmama rağmen ses kısılmıyor ve açılmıyor.

Modeli nedir bende kullanıyorum Casper sitesinden driverını indirdin mi?

Evet eş zamanlı basıyorum ve modeli Excalibur G770 sorun bugün bir anda oluştu.
Ve şimdi denedim ses düzeyi karıştırıcısıda etki etmiyor.

Farende DPI tuşu bulunuyorsa ona 10 saniye basılı tut, sonra fare tekerleği ile aşağı/yukarı yapabilirsin, bu durumda ses sisteminde mi yoksa klavye kısayollarında sorun var anlarız.

Geri
Yukarı