Excel #DEĞER! Hatası

HerrAres

Hectopat
Merhaba Excel de bir personel döküm tablosu oluşturuyordum, bir hücreden farklı hücrelere formül ile aynı metni çekiyorum fakat yan yana iki hücreden birinde sıkıntı yok iken birinde #DEĞER! hatası alıyorum hücreler bire bir aynı, biçimden boyuta her şey aynı olmasına rağmen neden böyle bir hata alıyorum bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Tabloyu gizlilikten dolayı paylaşamıyorum maalesef ama resim ekledim.

Dosya Ekleri

• IMG_20230405_182659.jpg
    IMG_20230405_182659.jpg
    143,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Merhaba Excel de bir personel döküm tablosu oluşturuyordum, bir hücreden farklı hücrelere formül ile aynı metni çekiyorum fakat yan yana iki hücreden birinde sıkıntı yok iken birinde #DEĞER! hatası alıyorum hücreler bire bir aynı, biçimden boyuta her şey aynı olmasına rağmen neden böyle bir hata alıyorum bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Tabloyu gizlilikten dolayı paylaşamıyorum maalesef.
Aktarırken formülü değiştiriyor olabilir. Formülü kendiniz oluşturmayı deneyin.

İlk sayfadaki hücre birleşik olduğu için saçma bir bug oluşuyor gerçekten.

Kalıcı değil ama basit bir çözüm:

Formülü "=@'PERSONEL TAKİP'!$B$1:$D$1"
yerine
"=@'PERSONEL TAKİP'!$B$1"
yaparsanız sorunsuz çalışıyor.

veya benzer şekilde formülü "=M('PERSONEL TAKİP'!$B$1:$D$1)" olarak oluşturursanız da çalışıyor.

Büyük ihtimalle birleştirilmiş hücrelerin değerini, birleştirilmemiş hücreye taşırken hata oluşuyor. Neden ilk sütunda sorun yokken diğer sütuna geçince sorun oluyor onu çözemedim.

Son düzenleme:
İlk sayfadaki hücre birleşik olduğu için saçma bir bug oluşuyor gerçekten.

Kalıcı değil ama basit bir çözüm:

Formülü "=@'PERSONEL TAKİP'!$B$1:$D$1"
yerine
"=@'PERSONEL TAKİP'!$B$1"
yaparsanız sorunsuz çalışıyor.

veya benzer şekilde formülü "=M('PERSONEL TAKİP'!$B$1:$D$1)" olarak oluşturursanız da çalışıyor.

Büyük ihtimalle birleştirilmiş hücrelerin değerini, birleştirilmemiş hücreye taşırken hata oluşuyor. Neden ilk sütunda sorun yokken diğer sütuna geçince sorun oluyor onu çözemedim.
Çok teşekkür ederim bu bug yüzünden bir günüm gidecekti sayenizde hallettim.

Geri
Yukarı