Exceria G2 1TB sıcaklık değerleri normal mi?

hyperchondriac

Kilopat
Yer
Göztepe
Daha fazla  
Meslek
İnşaat
Exceria sıcaklıgı S40G'ye gore cok yüksek iki SSD de de yazma okuma yok.
Bir de S40G cok ısınıyor hız kesiyor derler ben hiç yasamadım Exceria'da da yasamadım.
Ayrıca Exceria'nın ustunde anakart sogutucu blogu var termal padli.

Dosya Ekleri

• Screenshot_28.png
    Screenshot_28.png
    324,6 KB · Görüntüleme: 36
16gb crystalmark testi sonrası ısı degerleri

Hocam bu değerler zaten normal dediğimiz değerler. Neden endişelendiniz ki?

Hocam indirim kosesinde falan S40G ıcın cok ısınır hız keser dediler de bende bir SSD sıcaklıklarına bakayım dedim. F/P olarak onerilen Kioxia ısınıyor denen SSD'den daha sıcak ayrıyeten ustunde termal pad sogutucu olmasına ragmen.

Dosya Ekleri

• Screenshot_29.png
    Screenshot_29.png
    18,8 KB · Görüntüleme: 30
Aynı SSD bende var. Şuan 41 derecede çalışıyor Steamden indirme yapıyorum ve Chrome açık sekmeler var. Yükte en fazla 44 görmüştüm. Blok varken de biraz sıcak çalışıyor gibi sizinki. Acaba bloğun altındaki termal padin jelatinini mi çıkartmadınız?

Aynı SSD bende var. Şu an 41 derecede çalışıyor Steam'den indirme yapıyorum ve Chrome açık sekmeler var. Yükte en fazla 44 görmüştüm. Blok varken de biraz sıcak çalışıyor gibi sizinki. Acaba bloğun altındaki termal padin jelatinini mi çıkartmadınız?

Çıkardım hocam bana da sıcaklık yüksek geldi

Anakart PCI soketinin altındaki sokette orası pek hava almıyor sanırım kasamda 3 on giris 2 ust cıkıs 1 arka cıkıs 6 fan var kasa ici havalandırmam guzel on kapak yok direkt iceri hava giriyor.

Çıkardım hocam bana da sıcaklık yüksek geldi

Anakart PCI soketinin altındaki sokette orası pek hava almıyor sanırım kasamda 3 on giris 2 ust cıkıs 1 arka cıkıs 6 fan var kasa ici havalandırmam guzel on kapak yok direkt iceri hava giriyor.
Temiz kurulum yapıp deneyebilirsiniz hocam belki ihtimal vermeyeceğiniz bir yazılımdan dolayı fazla kullanılıyordur fazla ısınıyordur. Aklıma başka bir şey gelmedi. Gerçi ne kullanırsa kullansın 60 dereceye gelmesi ilginç ve zor. Garantisi varsa servise de gönderebilirsiniz.

Temiz kurulum yapıp deneyebilirsiniz hocam belki ihtimal vermeyeceğiniz bir yazılımdan dolayı fazla kullanılıyordur fazla ısınıyordur. Aklıma başka bir şey gelmedi. Gerçi ne kullanırsa kullansın 60 dereceye gelmesi ilginç ve zor. Garantisi varsa servise de gönderebilirsiniz.
Edit: Bugün ben de Gaming X 5700XT takarak denedim. Yükte 59 dereceyi gördüm hocam. Benim de soğutma ve SSD direkt ekran kartının altında kaldı. Sorun havalandırmada o halde. Bizim SSD de sanırım çok iyi bir model olmadığı için biraz fazla ısınıyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı