Exper i3 kasaya ekran kartı önerisi

MassiveAttack

Kilopat
Daha fazla  
Adsız.png

Ram çıkmamış 6 GB RAM var.
Ayrıca 128 GB Corsair SSD ve 300GB HDD var.
300w PSU mevcut markası belson diye garip bir marka.

Amacım çıkan yeni oyunları sorunsuz,akıcı oynayabilmek. Uygun fiyatlı bir ekran kartı bakıyorum maksimum 350 TL civarında.

Bu da PSU'nun detayları ekran kartı için gerekli olur diye düşündüm.
Adsız.png
sıkıştırılmış.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU, 12V üzerinden sanırım 228 watt güç veriyor. Eğer eski ise bu PSU, o 228 watt daha da düşmüştür. Sana tavsiyem güç tüketimi düşük ekran kartlarına yönelmen. GTX 750'nin TI olmayan modellerine bakmanı tavsiye ederim.

size tavsiyem psu yu acilen değiştirmeniz zira bilgisayar şuan risk altında elektrik kesintisi vs gibi durumlarda hatta normal bir akım git gel sonucu bile anakart işlemci yakma durumu söz konusu bile olabilir 19A çok alt bir akım seviyesi benim eski psu da 17a gibi komik bir rakam veriyordu 12v den daha önce dikkat etmemiştim ama sonucu hiç iyi olmayabilir en iyi ihtimalle sağlıklı değil 500tl yi çöpe atmayın sonra 80 plus bir güç kaynağı almanızı şiddetle tavsiye ederim.Psu dan sonra gönül rahatlığıyla sisteme gtx 750 ti takabilirsin rahat oynatır bence bütçeni biraz daha arttırmak için bekle o güç kaynağı için ancak ekran kartı olmayan pc çalışır normal bir şekilde

Bu sistem üzerine daha yatırım yapmayıp 2. el ilanlarından yada bakkaldan işlemci anakartı ve psuyu satsan eline tahminen 350-400 TL arası para geçer. Sendeki 350 tl ile birleştirip 2. el i5 4460 , h81 anakart ve 500w psu alsan daha iyi olur ekran kartını sonra alırsın.

size tavsiyem psu yu acilen değiştirmeniz zira bilgisayar şuan risk altında elektrik kesintisi vs gibi durumlarda hatta normal bir akım git gel sonucu bile anakart işlemci yakma durumu söz konusu bile olabilir 19A çok alt bir akım seviyesi benim eski psu da 17a gibi komik bir rakam veriyordu 12v den daha önce dikkat etmemiştim ama sonucu hiç iyi olmayabilir en iyi ihtimalle sağlıklı değil 500tl yi çöpe atmayın sonra 80 plus bir güç kaynağı almanızı şiddetle tavsiye ederim.Psu dan sonra gönül rahatlığıyla sisteme gtx 750 ti takabilirsin rahat oynatır bence bütçeni biraz daha arttırmak için bekle o güç kaynağı için ancak ekran kartı olmayan pc çalışır normal bir şekilde
Bir psu önerisinde bulunabilir misin?

Aynı işlemci aynı güç kaynağı bende de vardı, işlemci hala var. Ben Zalman ZM500LE ve R7 260X ekran kartı aldım, GTA 5 de biraz darboğaz yapıyor. BF4 Multiplayer 64 kişilik suınucu da FPS 27' ye düşüyor, CPU tabiki %95 civarı ama oynanışı etkileyecek pek bir sorun değil. Onun dışında her oyunu ultra da oynuyorum. [1360X768]

Aynı işlemci aynı güç kaynağı bende de vardı, işlemci hala var. Ben Zalman ZM500LE ve R7 260X ekran kartı aldım, GTA 5 de biraz darboğaz yapıyor. BF4 Multiplayer 64 kişilik suınucu da FPS 27' ye düşüyor, CPU tabiki %95 civarı ama oynanışı etkileyecek pek bir sorun değil. Onun dışında her oyunu ultra da oynuyorum. [1360X768]
Benim monitör full hd 1920x1080

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı