Exper i3 kasaya ekran kartı önerisi

Full hd bir monitörde oyun oynayacaksan ve son oyunları kasmadan oynamak istiyorsan bu bütçeni biraz daha artırmalısın. Bu bütçe ve sistemle son oyunları akıcı bir şekilde oynayamazsın. Sana tavsiyem bir güç kaynağı alıp ekran kartı için bütçeni artırman.

Full hd bir monitörde oyun oynayacaksan ve son oyunları kasmadan oynamak istiyorsan bu bütçeni biraz daha artırmalısın. Bu bütçe ve sistemle son oyunları akıcı bir şekilde oynayamazsın. Sana tavsiyem bir güç kaynağı alıp ekran kartı için bütçeni artırman.
Mesela ne kadar bir bütçe ayırmalıyım full hd kasmadan oyunları oynayabilmek için ki fazla yatırım yapmaktan korkuyorum eski olduğu için darboğaz vs yapar diye.

@Silinen üye Merhaba dostum benim tavsiyem bütçe biriktirmeye başla o sisteme hiç upgrade yapma çünkü işlemci neredeyse miladını tamamlamış upgrade yapsan bile dar boğaz sorunlarıyla karşılaşacaksın, muhtemelen ana kartın da oldukça eski yeni bir ekran kartını taksan bile tam performansta kullanabilir misin orası da meçhul, güç kaynağı kesinlikle sorun çıkaracaktır.

Anlayacağın o sisteme yatırım yapmaktansa yeni sistem toplaman daha mantıklı.

@Silinen üye Merhaba dostum benim tavsiyem bütçe biriktirmeye başla o sisteme hiç upgrade yapma çünkü işlemci neredeyse miladını tamamlamış upgrade yapsan bile dar boğaz sorunlarıyla karşılaşacaksın, muhtemelen ana kartın da oldukça eski yeni bir ekran kartını taksan bile tam performansta kullanabilir misin orası da meçhul, güç kaynağı kesinlikle sorun çıkaracaktır.

Anlayacağın o sisteme yatırım yapmaktansa yeni sistem toplaman daha mantıklı.
Şuanda dolar çok yüksek bu yüzden bana yeni bir sistem toplamak için iyi bir zaman gibi gelmiyor. Benim kafamda R7 240 falan alıp takıp en azından oyun oynayabileyim gibi bir düşünce vardı ama kartın çok yeterli olmadığını duyunca biraz daha iyi bir ekran kartı satın almak istedim.

Mesela ne kadar bir bütçe ayırmalıyım full hd kasmadan oyunları oynayabilmek için ki fazla yatırım yapmaktan korkuyorum eski olduğu için darboğaz vs yapar diye.
Eğer oyunu akıcı oynamak istiyorsan en az gtx 750ti almalısın. Bu kart hem az güç tüketir hemde performansı gayet iyidir. Senin yerinde ben olsam bu sistemi yükseltmek için uğraşmazdım. Sonuçta ne kadar masraf yaparsan yap darboğazın önüne geçemezsin. Yeni nesil işlemcilere yönelmelisin. Bence bu parçaları elinden çıkar gelecek parayı da katıp sıfırdan bir sistem al. Full hd kasmadan donmadan oyun oynamak istiyorum diyorsan benim sana önerim en az bir i3 4160 ve gtx 750 veya r7 265 alman. Bu ikiliyi almak için de en az 1700 1800 tl gibi bir fiyatı gözden çıkarmak gerekiyor. Eğer bu sadece bu sistemi alacaksan ve sıfırdan sistem toplayamayacaksan sana önerim GTX750TI-PH-2GD5 - Genel Bakış bu olacaktır. Fiyat olarak diğer gtx 750 ti lerden daha uygun.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı