Express VPN ile GeForce Now Avrupa sunucuları performansı nasıldır?

Tolga29106

Centipat
Arkadaşlar merhaba. Sistemim kötü olduğu için oyunları GeForce Now üzerinden oynuyorum. Eu central 3 Frankfurt'ta. Bize en yakın sunucu eu south east oda Bulgaristan'da. Ama ping değerleri olarak Almanya'da'ki sunucu 60 ping Bulgaristan'daki sunucu ise 95 ping veriyor. İnternet hızım 100 Mbps internet ve 5G Ethernet üzerinden oynuyorum. Express VPN'i 1 aylık 13 dolara satın alsam GeForce Now'da Avrupa sunucusuna bağlansam ping durumunu düşürebilir miyim? Yüksek performans alır mıyım? Bilmediğim için almak istemedim o yüzden size soruyorum.

En düşük ping değerini VPN kullanmadığında alacaksın. Boşa o kadar para vermene gerek yok. Ayrıca benim bildiğim bize en yakın EU Central 3'tü, yeni sunucu açıldıysa bilemem. Ayrıca 60 ping fazla değil. Kullanmıyorsan ethernet kablosu kullan.

VPN kullanmak muhtemelen pinginizi arttıracaktır sonuçta fiziksel olarak hala aynı uzaklıktasınız. Üstelik veriler direk size gelmek yerine VPN sunucuları üzerinden size ulaşmak zorunda kalacak. Pingler sadece mesafeye değil sunucuların yoğunluğuna/kapasitesine de bağlı. Almanya sunucularına çok daha fazla bağlanan olduğundan NVIDIA orada yüksek kapasiteli ve kaliteli sunucular kullanmıştır. Bulgaristan sunucusunu kullanan az olduğundan daha düşük yatırım yapılmıştır ve yerelde düşük ping sağlasa da uzun mesafede Almanya'dan kötü olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı