Express VPN + Tor Browser daha mı güvenli?

Yok hocam müstehcen çocuk videolarını izleyen kişilerin kaydını tutan bir program yazmışlar. Artık bu gibi şeylerin IP adresleri tutuluyor ve sürekli girenleri buluyorlar. Hatta bu gibi şeyleri engelleyen Node'lar da var. Bu bahsettiğim programı da Mehmet ince ve ekibi yapmıştı diye biliyorum. Bulabilirsem bir ara link atarım.

@429723

Bahsettiğiniz olay bu tip şeylerin engellenmesi açısından iyi bir şey ama genel olarak bakıldığında herhangi e-posta/ ödeme / Torrent kullanılmadan dahi, siteye gir çıkların bir yazılım ile takip edilebilmesi tor un bütün esprisini kaçırmıyor mu? Ben mi yanlış anladım acaba dediğinizi?

@429723

Bahsettiğiniz olay bu tip şeylerin engellenmesi açısından iyi bir şey ama genel olarak bakıldığında herhangi e-posta/ ödeme / Torrent kullanılmadan dahi, siteye gir çıkların bir yazılım ile takip edilebilmesi tor un bütün esprisini kaçırmıyor mu? Ben mi yanlış anladım acaba dediğinizi?
Tor aginda ve tarayicisinda bu sekilde bir takip ya da arka kapi yok. Tor Projesi'ne polis falan zaten ulasmaz ama ola ki ne oldugunu bilmeyip ulasirlarsa en fazla yapabilecekleri Tor aginin nasil calistigina dair linkler gondermek olur.

Bizim konustugumuz sistem -detaylari yanlis hatirliyor olabilirim- arastirma amacli Tor sunuculari calistirarak Tor aginda cocuk istismari sitelerini ziyaret edenlerin istatistiklerini toplayan bagimsiz bir proje.

Tor aginda ve tarayicisinda bu sekilde bir takip ya da arka kapi yok. Tor Projesi'ne polis falan zaten ulasmaz ama ola ki ne oldugunu bilmeyip ulasirlarsa en fazla yapabilecekleri Tor aginin nasil calistigina dair linkler gondermek olur.

Bizim konustugumuz sistem -detaylari yanlis hatirliyor olabilirim- arastirma amacli Tor sunuculari calistirarak Tor aginda cocuk istismari sitelerini ziyaret edenlerin istatistiklerini toplayan bagimsiz bir proje.
He anladım, net kişiler yerine ortalama değerler, yüzdeler çıkarmaya yarayan bir proje gibi yani.

Bende twitter da tor kullanıyorum. Mahkemeler siyasetin uşağı olduğu için Her haltta adliyeya çağırıyorlar. . Fikir hürriyeti yok ülkede. Aşırı yavaş çalışıo. Bir ara araştırdım Node açmak istedim ama teknik bilgi çok istio vazgeçtim.

Yeni konular

Geri
Yukarı