Eylül'de kazımlar bitiyor mu?

Muhammed Onurr

Centipat
Son zamanlarda oyun için kart almaya karar verdim ve kazım yapan amcam bana eylül Ekim gibi tamamen kazım işi bitiyor dedi kart alacaksan o zaman al dedi. Cidden kazım işi kesinlikle bitiyor mu?
3060 3060 Ti'ya da 6700XT almayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kazım zorluğu artıyor, bitmez ama kazım getirisinin düşmesiyle karlılığın azalmasıyla birlikte kart piyasasında düşüş olabileceğinden bahsetmiş galiba.

Ki genel olarak kartların piyasa fiyatlarının seyri de bunu işaret ediyor.

Son zamanlarda oyun için kart almaya karar verdim ve kazım yapan amcam bana eylül Ekim gibi tamamen kazım işi bitiyor dedi kart alacaksan o zaman al dedi. Cidden kazım işi kesinlikle bitiyor mu?
3060 3060 Ti'ya da 6700XT almayı düşünüyorum.

Kazım işi bitmez ETH'a yakın Raven coin kazımı var. Gelir düzeyi yakın ama yeni işlemcilerin duyurusunda fiyatlar uygun geçilirse yeni gelecek ekran kartlarının uygun fiyatlı olduğu hissiyatı bırakılırsa fiyatlar düşer ekim Kasım gibi.

Fiilen olmasa da zaten şu an kazım için kimse almıyor ve yapanlarda bir yandan devam ederken diğer yandan kartları elinden çıkartmaya devam ediyor. İleride gene coin fiyatları uçmazsa yakında piyasada gereğinden fazla ekran kartı olur ve doğal olarak rekabetin olduğu yerde fiyatta düşer ve ucuza alabilirsiniz :).

Kazım bitmiyor, kazım gelirleri ciddi oranda azalıyor özet hali bu. Alternatif olarak birkaç coin var Ethereum kazım gelirine yakın seyreden fakat onların da havuza giren madenci sayısı artınca ciddi oranda kazım gelirleri azalacak bana soracak olursanız ben şu an mining işine girmem.

Bitmiyor diyen arkadaşlar Ethermine'ı açıp bakarlarsa bir şeyler öğrenebilir. ETH biterse Raven kazarız diyen arkadaşlar da daha şu anda yüzde 40 daha az getiri sağlayan bir coinin ethash ağındaki tüm işlem gücünün diğer coinlere dağıldığında ne kadar getireceğini 1 saniye ayırıp düşünmeleri mantıklı olabilir :)

Geri
Yukarı