Eziklik nedir?

Birilerinin kulu olmak, bireysel gelişimini tamamlayamamak. Örneğin evde dayak yemek, o haşmetli peder beyefendiden dayak yemek, onun karşısında çocukluk boyunca gıkını çıkaramamak. Okula gelince güçsüzsen başkaları tarafından zorbalığa uğramak, bir "birey" bile olamamak kısaca. Türkiye ve hatta Orta Doğu insanının genel durumu böyledir, o yüzden istisna değilsin hocam. Bir de şu var, senin o zorbaların da özünde birer "ezik"ten fazlası değil, bir arkadaşım sembolik olarak şöyle derdi:
"Köleler (ezikler) ile firavunlar aynı madalyonun iki yüzüdürler. Tüm köleler fırsat bulduğunda firavun olurlar."
Eziklik kompleksiyle de eşleştirebiliriz aslında, bu "ezik" arkadaşlar güçsüzlerse "kılıbık, dalkavuk" tiplerden olurlar, güçlülerse "firavun, zorba, diktatör" olurlar. Maalesef ezilmişlik genelde eşitlikçi olmayla değil, öfke ve kinle sonuçlanıyor.
Konudan saptım gibi ama tavsiyem daha düzgün ortamlara girmen, giremiyorsan da romanlardan başlayarak kitap okumak, dil öğrenmek, araştırma yapmak vs. Kendini yeterince geliştirdiğinde bunları takmayacaksındır bile.

Tam olarak bu nedir? Ben şahsen güçsüzüm ve haksızlık karşısında haklı çıkamam. Haklı olsam bile bir de yumuşak erkeğim. Ben ezik mi oluyorum? Veya okulda bana zorbalık yapınca ben ezik mi oluyorum? Tam olarak bu kelime nedir?
Kendini savunmak için kaba kuvvete gerek yok, kendini cümlelerinle savunup dayak yesen Ezik olmazsın. Ama hakkının yenmesine göz yumar, her şeye susan biri olursan o zaman ezik ve korkak olursun.

Artık destek al demekten forumca yorulduk git destek al kardeşim. Mutlu olduğunu sorunlarının bittiğini görürsek kutlama yapalım.

Hocam böyle bir yaklaşımda olan birine karşı neden böyle davranıyorsunuz. Madem yoruldunuz böyle konuları kafaya takıp da cevap vermenize ya da okumanıza gerek yok. Devlet psikologlarından ya da psikiyatristlerinden sıra alabiliyorsanız buyurun deneyebilirsiniz bizzat yaşadığım için biliyorum bu durumu özele gitmek istersen mesela benim gittiğim yer 300 idi 1 seansı sizce çok mu uygun.

Testo taylan kadar boş adam görmedim piyasada adamın tek işi sallamak ve garip tip bunun dışında bir tane çocukla fotoğraf çekilmemiş çocuk da sen nasıl influcersin deyince adamla video çekti sadece ezmek için. Onun disi beypazarı sponsorluğu alacağım diye uğraştı baştan beri normal maden suyu hepsi ilk başta komik oluyordu yapması sıktı sonra. Fitness aleminin yarısı küs zaten adama. Ege fitnessi öneririm baslayacaklara.
Testo ana rahminden beri Beypazarı içen bir adamdır kardeşim :) İçtiği tek maden suyu o değil zaten bir videosunda odayı kaplayacak kadar maden suyu vardı değişik değişik markalardan. Testosteronu kafaya vurunca sertliği oluyordur elbette. Sevmek zorundasın demiyorum ama bilgi için maklubeci vitaminsiz bile (22 tane AdBlocker ile) izlenir. Herkesin bir bilinirliği vardır Marcus'a kalın bel derler canavar bakış açısı falan derler bu işin dalgası.

Devlet psikologlarından ya da psikiyatristlerinden sıra alabiliyorsanız buyurun deneyebilirsiniz bizzat yaşadığım için biliyorum bu durumu özele gitmek istersen mesela benim gittiğim yer 300 idi 1 seansı sizce çok mu uygun.
1 yıllık bayağı sağlam bir salonu aya vurduğunda 300 TL anca eder. 1 seans sizi para için dinleyen birisiyle uğraşacağınıza salonda şeytanlarla savaşın. Psikoz elemanlara önermem tabii.

Testo ana rahminden beri Beypazarı içen bir adamdır kardeşim :) İçtiği tek maden suyu o değil zaten bir videosunda odayı kaplayacak kadar maden suyu vardı değişik değişik markalardan. Testosteronu kafaya vurunca sertliği oluyordur elbette. Sevmek zorundasın demiyorum ama bilgi için maklubeci vitaminsiz bile (22 tane AdBlocker ile) izlenir. Herkesin bir bilinirliği vardır Marcus'a kalın bel derler canavar bakış açısı falan derler bu işin dalgası.

1 yıllık bayağı sağlam bir salonu aya vurduğunda 300 TL anca eder. 1 seans sizi para için dinleyen birisiyle uğraşacağınıza salonda şeytanlarla savaşın. Psikoz elemanlara önermem tabii.
Yok ya ilk baştan beri öyle Gökalafla bile küstü adam.Marcus ve baran kalayci genetik yok da ben genetikten çok karaktere laf attım.Ege gokalaf samimi kameralara pek oynamıyor onun dışı çoğu oynuyor bence kameralara.

Bir de adam 50 60 kg cilizsa gidip 6 yumurta yese zaten 2 de birini dolduracak sadece kahvaltida protein ihtiyacınin kiloya göre tavsiye vermek lazım.

Testo ana rahminden beri beypazarı içen bir adamdır kardeşim :) içtiği tek maden suyu o değil zaten bir videosunda odayı kaplayacak kadar maden suyu vardı değişik değişik markalardan. Testosteronu kafaya vurunca sertliği oluyordur elbette. Sevmek zorundasın demiyorum ama bilgi için maklubeci vitaminsiz bile (22 tane adblocker ile) izlenir. Herkesin bir bilinirliği vardır Marcus'a kalın bel derler canavar bakış açısı falan derler bu işin dalgası.

Yani bilemiyorum psikoz olan kişiler için bile çok pahalı seansı durumu olmayan ama bu durumda olanlar olabilirler. Bende de panikatak var ama gitmiyorum. Çok sorun olmadıkça.

Son düzenleme:

İşte bu tavsiye çok iyi bro gidipte 300 TL verip beynini uyusturucagina gymde bas.

Hocam böyle bir yaklaşımda olan birine karşı neden böyle davranıyorsunuz. Madem yoruldunuz böyle konuları kafaya takıp da cevap vermenize ya da okumanıza gerek yok. Devlet psikologlarından ya da psikiyatristlerinden sıra alabiliyorsanız buyurun deneyebilirsiniz bizzat yaşadığım için biliyorum bu durumu özele gitmek istersen mesela benim gittiğim yer 300 idi 1 seansı sizce çok mu uygun.
Konuyu açan elemanı görüyorum günde 2 kez, büyük bir troll'dür kendisi. Yine ciddiye aldığıma şükretsin. Açtığı konulara bakarsan anlarsın.

Geri
Yukarı