Yalnız takılmak eziklik mi?

Şimdi her insanada yalnız takılıyor diye asosyal denmez. Şahsen ben de çoğunlukla yalnız takılmayı severim ama birlikte vakit geçirmeyi sevdiğim insalar olunca da onlar ile vakit geçiririm. Aslında böyle bir şeyi düşünmek çok saçma yani ne olacak yalnız takıldığında? Aşağılık kompleksine girmeye gerek yok.

Yalnızlığın asosyallikle gram alakası yoktur. Asosyal tanımı: Sosyal olmayan insan davranışları sergileyen bireye verilen ad.
Kişinin birçok arkadaşı veya çevresi olabilir ancak yalnız takılmayı seviyordur. Yeri gelince de arkadaşlarıyla takılıyordur yani bunun dediğim gibi asosyallikle alakası yok. Soruya gelecek olursak tek gezmek de kalabalık gezmek de eziklik değildir. Ancak kimseyle iletişim kurmayıp "Ben yalnız olacağım" kafasındaysan bu ezikliktir.

Niye? 🥺❤️

Soru sordum o gülüyor ama ya. 😐
a.jpg
Bu da yanlızlıktan çekmişti sanırım aynı sorun. 🤣

Eziklik ve asosyallik demeyelim de çevresiz diyelim. Yaşam şartları, okuduğu okul, yaşadığı şehrinden dolayı tek tük arkadaşı olan insanın yaşadığı durum bunlar.

Eziklik değildir fakat insan tek başına yaşayamaz ve yaşamamalı da.
Yalnızlık zaten bir yere kadar güzeldir. İnsanın fıtratında sosyallik olduğu için bu gibi düşüncelere dalması da normal arkadaşın.

Ne güzel işte la tut bir Rus kızının kolundan gel beraber sinemaya gidelim bana eşlik edebilir misin de o da geri çevirmez zaten. :D

Bazı kişiler abartıyor mesela birine sinemaya gittim dediğinizde ilk soracağı soru hangi film vs. değil de kimle gittin diye sorar sende tek gittim deyince seni ezik olarak veya asosyal biri olarak görebilir bence insana bağlı.

Asosyallik tercih meselesi zaten eğer ki arkadaş istiyorsan çık sokağa ilan ver arkadaş aranıyor diye, elbet birilerini bulursun. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı