Ezilen araba kitapçığı nasıl düzeltilir?

İlk sayfasında servis bakım kağıtları olur genelde. 2004 model aracımda hala deri çantasında durur bu kitapçık. Aracın faturası ve ilgili yerlerin acil durum hatları vesaire bulunuyor. En yakın servis vesaire.
Aracın faturasının kullanım kılavuzunda olduğunu ilk kez senden duyuyorum. En yakın servis olayı da mazide kaldı, hepimizin elinde akıllı bir telefon var artık.

Aracın faturasının kullanım kılavuzunda olduğunu ilk kez senden duyuyorum. En yakın servis olayı da mazide kaldı, hepimizin elinde akıllı bir telefon var artık.
Her ürünün yasal olarak bir faturası fişi vardır elbet. Bakım kağıtları da o kitapçıkla beraber olur genelde. İhtiyaç yok ancak ister mi ister. Türlü türlü adam var. En azından benim şimdiye kadar aldığım araçların tamamında vardı, verdiklerimde de vardı.

Her ürünün yasal olarak bir faturası fişi vardır elbet. Bakım kağıtları da o kitapçıkla beraber olur genelde. İhtiyaç yok ancak ister mi ister. Türlü türlü adam var. En azından benim şimdiye kadar aldığım araçların tamamında vardı, verdiklerimde de vardı.
O anlattığın tüm belgeler kitapçıktan ayrı olarak basılıp verilir. Adı üstünde, tanıtım ve kullanım kılavuzu, herhangi bir resmiyeti bulunmuyor.

Ki şöyle düşün, Türkiye'de ürünün yanında üretici tarafından basılan garanti kitapçığını doldurmak yerine ayriyetten satıcı tarafından garanti belgesi basılıp ürünün içine sıkıştırılıyor. O kitapçıkta belirttiğin herhangi bir belgenin olacağına güvenim 0, zaten olmaması da gerekiyor.

O anlattığın tüm belgeler kitapçıktan ayrı olarak basılıp verilir. Adı üstünde, tanıtım ve kullanım kılavuzu, herhangi bir resmiyeti bulunmuyor.
Sanırım birbirimizi yanlış anladık, sizin karşınıza çıkan emsaller farklı sanırım da araç ile ilgili döküman genelde kitapçıkla beraber saklanır, bunu da satıcı birlikte ister. Bazı markaların servis dökümanı kitapçık şeklinde kullanım klavuzu ile yapışık verilir yetkili servis kayıtları oradan takip edilir. Kitapçıkların ilk sayfalarına da aldığınız yetkili satıcı tarafından ilgili faturalar zımbalanır. Benim gördüğüm buydu şimdiye değin. Sizin denk gelişlerinizde işlem farklı ise dediğiniz doğrudur elbet. Kavram tartışıyor gibi olduk.

Yeni konular

Geri
Yukarı