F-35 Sorunu

Gerçeği söylemek gerekirse bu kadar yanlış bilgi içerisinde hangi birini düzelteyim bilemiyorum. 100+ F-35'i idame edecek ekonomi yok diyorsun peki kuvvet ve diplomatlar bu durumu bilmiyor muydu da sipariş verdi? Üstüne bir de donanma için F-35B modelini almak istiyorduk. Zaten kurulu olan derken hangi kurulu olan radardan bahsediyorsun? Kurulu olan radar ağı tam kapsama mı sunuyor ki sana? Radar ağında en ufak kör nokta çok büyük zaafiyet doğurur. ''Bunlar sivil kimse bilemez'' derken ne kadar saçma bir cümle bu. Olayın sivil olup olmamakla ne alakası var? Aklı mantığı yerinde olan herkes S-400'ün radar ağına entegre olamayacağını bilir. Uçaklar için özellikle geliştirilmiş sistem derken Ruslar bu sistemle BF'de vurulabileceğini iddia ediyor ki bu bile teyitsiz bir bilgi. Bizim en önemli açığımız BF savunması diyorum sen bana S-400 ile uçak vurarız diyorsun. Modern füzeleri vurma konusunda gidip nokta hava savunma sistemi gibi artık hava savunma şemsiyesinin son katmanı olan çok yakın menzil ve alçak irtifa için geçerli bir sistemi modern füzeleri vurma ile ilişkilendiriyorsan gerçekten daha fazla yazma. SM-3, GBI, THAAD, Arrow-3, A-135 ve daha bir sürü BF savunma füzesi ve sistemi varken gidip nokta hava savunma sistemine balistik füze savunması yaptırmakta yeni bir konsept herhalde. Patriot sistemi aynı zamanda hava savunma görevide görüyor biliyorsundur herhalde yani sadece BF savunma sistemi değil.
Ben Patriot hava savunma görevi görmüyor mu dedim? 😆 üst yazımda verilen siparişten vazgeçtim sadece sınırlı sayıda almak istediklerini söyledim okumadıysan tekrar oku. Sen beni anlamamazlıktan gelip olaylar çarptırıyorsun. Sivil olmakta ne ilgisi var ne demek? EİRS sisteminin NATO'ya entegre olacağını nereden biliyorsun? Türkiye'nin kendine özgü katmanlı hava savunma sistemi kurmayacağını nereden öğrendin? ben savaşta kanıtlanmış, BF özelliği ön plana çıkan hava savunma sistemlerinden bahsediyorum ve THAAD vuramaz diye bir şey söylemedim. Aldığın bilginin kaynağını vermeden konuşuyorsun ben olan şeyleri ve kamuya açıklanmış bilgilerden bahsediyorum. Ruslar her şey iddaa ediyor ama ortada S-400'ün balistik füze vurduğuna dair hiçbir kanıt ve belge yok. Balistik kabiliyet için şuan Aster-30 varyantlarına ulaşmak için çabalanıyor ama Macron noktayı koydu bu iş kağıt üstünde olmasada sözde bitti. Ülkenin hava savunma sistemi konusuda kapandı. Bu arada en önemli açığımız BF savunması diyorum sen uçak vurarız diyorsun yazmışsın ben BF savunması önemli değil mi dedim? bu sana yazdığım son post.

Ben Patriot hava savunma görevi görmüyor mu dedim? 😆 üst yazımda verilen siparişten vazgeçtim sadece sınırlı sayıda almak istediklerini söyledim okumadıysan tekrar oku. Sen beni anlamamazlıktan gelip olaylar çarptırıyorsun. Sivil olmakta ne ilgisi var ne demek? EİRS sisteminin NATO'ya entegre olacağını nereden biliyorsun? Türkiye'nin kendine özgü katmanlı hava savunma sistemi kurmayacağını nereden öğrendin? ben savaşta kanıtlanmış, BF özelliği ön plana çıkan hava savunma sistemlerinden bahsediyorum ve THAAD vuramaz diye bir şey söylemedim. Aldığın bilginin kaynağını vermeden konuşuyorsun ben olan şeyleri ve kamuya açıklanmış bilgilerden bahsediyorum. Ruslar her şey iddaa ediyor ama ortada S-400'ün balistik füze vurduğuna dair hiçbir kanıt ve belge yok. Balistik kabiliyet için şuan Aster-30 varyantlarına ulaşmak için çabalanıyor ama Macron noktayı koydu bu iş kağıt üstünde olmasada sözde bitti. Ülkenin hava savunma sistemi konusuda kapandı. Bu arada en önemli açığımız BF savunması diyorum sen uçak vurarız diyorsun yazmışsın ben BF savunması önemli değil mi dedim? bu sana yazdığım son post.
Gerçekten seni anlamakta zorluk çekiyorum. Kendi kendine bir şeyler yazıyorsun ama ne yazdığını sende bilmiyorsun. Sınırlı sayıda derken 5-10 tane mi alıyoruz? EİRS sisteminin NATO'ya entegre olmaması için bir çalışma mı var? EİRS dediğimiz sistem erken uyarı sistemi ve bu sistem katmanlı bir sistem olmaz ise ne verim alabiliriz? Ülkemizin katmanlı radar ağı var da ben mi bilmiyorum? En uygun olan NATO radar ağına entegre olmasıdır zaten. THAAD vuramaz diye bir şey söylemedin mi? ''Şu an Sovyet füzeleri dışında yapılan modern füzeleri hiçbir hava savunma sistemi vuramaz.'' bu cümle ne peki? Sen hava savunma zaafımız var diyorsun bende diyorum ki bizim hava savunmadan önce BF zaafımız var ve BF zaafımızı S-400 gibi bir sistem kapatamaz. Bana yazdığın son postmuş demek tartışmalardan böyle ayrılıyorsun? Hata bendeki cevap veriyorum. Bu arada aşırı yazım yanlışları yapıyorsun yazarken biraz dikkat et.

Gerçekten seni anlamakta zorluk çekiyorum. Kendi kendine bir şeyler yazıyorsun ama ne yazdığını sende bilmiyorsun. Sınırlı sayıda derken 5-10 tane mi alıyoruz? EİRS sisteminin NATO'ya entegre olmaması için bir çalışma mı var? EİRS dediğimiz sistem erken uyarı sistemi ve bu sistem katmanlı bir sistem olmaz ise ne verim alabiliriz? Ülkemizin katmanlı radar ağı var da ben mi bilmiyorum? En uygun olan NATO radar ağına entegre olmasıdır zaten. THAAD vuramaz diye bir şey söylemedin mi? ''Şu an Sovyet füzeleri dışında yapılan modern füzeleri hiçbir hava savunma sistemi vuramaz.'' bu cümle ne peki? Sen hava savunma zaafımız var diyorsun bende diyorum ki bizim hava savunmadan önce BF zaafımız var ve BF zaafımızı S-400 gibi bir sistem kapatamaz. Bana yazdığın son postmuş demek tartışmalardan böyle ayrılıyorsun? Hata bendeki cevap veriyorum. Bu arada aşırı yazım yanlışları yapıyorsun yazarken biraz dikkat et.
BF savunması hava savunma olmuyor mu? ben yazımı okuyorum hiçbir sorun göremiyorum. Sonuçta Türkçe öğretmeni değilim, normal birisi için gayet yeterli seviyede noktalama ve yazı stili kullanıyorum. Yanlışlarım elbet olabilir, fark ettiğim hataları düzeltmeye çalışıyorum o konuda sıkıntı yok. Şuana kadar bunu bana söyleyen ilk kişisin. Kanıtlanmış diyorum ama neyse orasıda senin mantığı aşıyor demek ki. Ben her yazı için altyazı geçemeyeceğim için seninle anlaşamayacağım için tartışmayı sonlandırıyorum. Sana bol şans, bilgin yok demiyorum ama mantıksal olarak ilerliyorsun. Savunma sanayide şimdiye kadar hiçbir şey mantıkla yürümedi ve yürümeyecek. Eldeki imkan neyse şartlar değiştikçe fikirler ve hedeflerde değişir.

BF savunması çok ayrı bir şey, BMD'nin tanımını okursan görürsün zaten. Türkçe öğretmeni gibi olmanı bekleyen yok sadece yazım kurallarına dikkat etsen yeter. Örneğin soru işaretinden sonra cümleye büyük harfle başlanır. Mantığımı aşan hiçbir şey yok. Savunma sanayiide mantıkla yürümedi ve yürümeyecek demişsin neyle yürüyor peki bu işler bilgilendirir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı