F1 Kanada

Adamlar işini iyi yapıyor. Sorun Ferrari yönetimi. İtalyan milliyetçiliği yüzünden takım ne hale geldi. O değil de; Hamilton: "Schumacher'in rekorunu kırabilmek için uzun yıllar yarışmak istiyorum" açıklaması yapmış. Bir kere daha nefret ettim.
Kısa süreli patlamalar yapıyor Ferrari ama yinede işi mahvediyorlar.
2018 Almanya'ya kadar olan kısım rüya gibiydi sonrası ise cehennem.

Neyse ki Verstappen geçen yarış Mercedes'in double rekoru kırmasını engelledi 😂
Verstappen değil Vettel duble yapmasini Monaco'da engelledi. Verstappen'in pit çıkışında Bottas'in lastiğini patlatmasi Vettel'i ikinci yapti.

Vettel pole aldı uzun bir aradan sonra, Ferrari umarım yarın kazanır şampiyonaya heyecan gelir. Son sektörde Ferrari çok hızlıydı, düzlük gücü avantajı vardı, Mercedes yenı motoruna rağmen Ferrari'ye düzlükte azımsanmayacak bir fark yedi. Birinci ve ikinci sektörde de Ferrari'nin downforce eksikliğine rağmen Vettel, Hamilton ile benzer dereceleri yapınca pole Vettel'e gitti. Fransa'ya getirilecek yeni ön kanat umarım aracın downforce eksikliği bir nebze de olsun kapatır. Riccardo'da günün sürpriz ismiydi.

Vettel pole aldı uzun bir aradan sonra, Ferrari umarım yarın kazanır şampiyonaya heyecan gelir. Son sektörde Ferrari çok hızlıydı, düzlük gücü avantajı vardı, Mercedes yenı motoruna rağmen Ferrari'ye düzlükte azımsanmayacak bir fark yedi. Birinci ve ikinci sektörde de Ferrari'nin downforce eksikliğine rağmen Vettel, Hamilton ile benzer dereceleri yapınca pole Vettel'e gitti. Fransa'ya getirilecek yeni ön kanat umarım aracın downforce eksikliği bir nebze de olsun kapatır. Riccardo'da günün sürpriz ismiydi.
S3 deki fark o kadar fazla değil bence Hamilton duvara çarptığı için ayağını gazdan çekti diye düşünüyorum pole alırdı yine ama bu kadar fark olmazdı bence. Motor kontrol ünitesinden dolayı duvara çarptığından bahsediliyor eski motora göre ayar yapılmış ve şimdi ki motora göre ayarları yapamamışlar böyle bir sohbet dönüyor. Yine de S1,S2 de Vettel'in attığı turlar muazzam idi.

S3 Ferrari'nin güçlü olduğu sektör orada düzlük avantajı var Ferrari'nin, o sektörde Ferrari'nin daha hızlı olması normal. S1 ve S2 bölümünde Mercedesler temiz tur atmamış olabilir. Açıkçası sıralama turlarına bakmadım için net bir şey diyemiyorum, sıralama turlarını kaçırdım tekrarına da bakmamışım.
Hamilton ve Vettel'in tur kiyaslamasina baktim Hamilton hiçbir hata yapmadi son sektörde Ferrari düzlükte 0.2 saniye fark atti, aradaki fark buradan geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı