F1 Şampiyonluk Tahmini - Abu Dhabi GP Yorumları

2 pilot da hak etti, kazanana helal olsun diyorum ama hayatımda bu kadar rezil bir FIA yönetimi görmedim. Bütün yıl boyunca beceriksizliğin ve rezilliğin tarihini yazdılar.

F1 izlediğim son sezondu bu sene, en azından Hamilton'ın yerine şampiyon olan başka bir pilot daha görerek jübilemi yapmış oldum. İzlemeye Kimi Raikkönen ile birlikte başladım, onunla birlikte emekli olmuş oldum. Bu spora son 2 yılda gelen holigan grubuna olan düşüncelerimi dizsem 1 yıl ban yerim, bu FIA'ya olan düşüncelerimi söylesem 2106 yılına kadar ban yerim.

Verstappen'e helal olsun, Hamilton'a helal olsun. Bu 2 pilot bu yıl muazzam bir iş çıkardılar, hangisi kazanırsa kazansın içim rahattı. Holiganlığı, nefreti ve ırkçılığı bu spora getiren o holigan grubundan da hiçbir halt olmaz, hayatları boyunca böyle mücadelelerden keyif almak yerine hep nefretle yaşayacak reziller sürüsü.

Ayrıca yarışın başında Hamilton'dan yerini vermesi istense de kaçınılmaz şekilde hızlı olarak geçecekti. Son turda tur bindirilecek sürücülerin aradan çekilmesi kararı verilmese de güvenlik aracının ardından mavi bayraklar çıkınca diğer tüm sürücüler yol verecek ve yine Verstappen daha hızlı ve taze lastiklerle atak yapıp geçecekti. Bu kararların sonuca etki ettiğini hiç sanmıyorum.

Max kazandı! Son tur heyecandan elim ayağım titredi.
Hala titriyor benim :D
Böyle bir şey yok.

2007'den beri bu spordayım.

Böyle. Bir. Şey. YOK!
Gerçekten tek kelimeyle inanılmaz. 2010'un 4'lü finali bu kadar heyecanlı değildi. Yani kelimeler bitti şu anda :D. Yok artık, yok artık, yok artık. Muazzam bir yarış, muazzam bir final.
Değişmeyen tek şey Masi berbat :D.

2 pilot da hak etti, kazanana helal olsun diyorum ama hayatımda bu kadar rezil bir FIA yönetimi görmedim. Bütün yıl boyunca beceriksizliğin ve rezilliğin tarihini yazdılar.

F1 izlediğim son sezondu bu sene, en azından Hamilton'ın yerine şampiyon olan başka bir pilot daha görerek jübilemi yapmış oldum. İzlemeye Kimi Raikkönen ile birlikte başladım, onunla birlikte emekli olmuş oldum. Bu spora son 2 yılda gelen holigan grubuna olan düşüncelerimi dizsem 1 yıl ban yerim, bu FIA'ya olan düşüncelerimi söylesem 2106 yılına kadar ban yerim.

Verstappen'e helal olsun, Hamilton'a helal olsun. Bu 2 pilot bu yıl muazzam bir iş çıkardılar, hangisi kazanırsa kazansın içim rahattı. Holiganlığı, nefreti ve ırkçılığı bu spora getiren o holigan grubundan da hiçbir halt olmaz, hayatları boyunca böyle mücadelelerden keyif almak yerine hep nefretle yaşayacak reziller sürüsü.

Evet, birçok yandan ilginç ve saçma bir sezondu ancak değişmeyen iki gerçek var: Hamilton ve Verstappen hep limitte ve %100'de sürdü. İkisi de şampiyonluğu eşit olarak hak etti.

Bu ne Prost - Senna ve Schumacher - Alonso gibi bir şeydi belki daha fazlası. Gerçekten başka bir boyuttaydı.

Umarız FIA ve taraftar kitleleri bu seneden ders çıkarır.

@Jack of Blades Hocam FIA yönetimi neye göre değişiyor? Bu kadar kötü olup nasıl hala yönetiyor bu kişiler?
Bilmiyorum. Bundan önceki izlediğim 20 sezonda hiç bu kadar yönetim üzerine düşünmemiz gerekmemişti seyirciler olarak. Sezonda en fazla 2-3 yarışta tartışmalı kararlar olurdu.

Bu yıl yapılan yarışların en az yarısında skandal kararlara imza attı bu yönetim. Nasıl değişiyor bilmiyorum ama bana kalsa bir daha F1 yarışlarını izlemelerini bile yasaklardım.

Umarız FIA ve taraftar kitleleri bu seneden ders çıkarır.
FIA ders çıkarır mı bilmem ama son 2 yılda gelen ırkçılık, nefret ve holiganlıktan beslenen futbol seyircisinin ders çıkardığına hiç şahit olmadım.

Geri
Yukarı