F310 pişman eder mi?

Yatalak

Centipat
Daha fazla  
Gamepad almayı düşünüyorum ya F310 alırım ya da xbox/dualsense alırım. Bilgisayarım çok iyi olmadığından Xbox /dualsense e çıkmayı çok düşünmüyorum ama F310 teknik yönden sıkıntı çıkarıyorsa xbox/dualsense alabilirim. Dark Souls 3, Sekiro belki de Forza gibi oyunlar oynarım genellikle.
(8BitDo önermeyin 😀)

Hocam bende F710 var. Pişman etti. Bazı yeni nesil oyunlarda RT LT tuşunu algılamıyor. Kol rahat değil, aşırı kaba. Ben Xbox Series Controller'a geçtim memnunum şu an.

Hocam bende F710 var. Pişman etti. Bazı yeni nesil oyunlarda RT lt tuşunu algılamıyor. Kol rahat değil, aşırı kaba. Ben Xbox series Controller'a geçtim memnunum şu an.

Yeni nesil oyunlar oynamayamayacağım kolun rahatlığında da F710'un rahatsızlığının arkasındaki devasa pil bölmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. O yüzden F710 yerine F310 düşünüyorum zaten bir de 10 yıllık kablosuz bir ürün bağlantı konusunda sıkıntı çıkarması normaldir, F310 sıkıntı olmaz bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni nesil oyunlar oynamayamayacağım kolun rahatlığında da F710'un rahatsızlığının arkasındaki devasa pil bölmesinden kaynaklandığını düşünüyorum. O yüzden F710 yerine F310 düşünüyorum zaten bir de 10 yıllık kablosuz bir ürün bağlantı konusunda sıkıntı çıkarması normaldir, F310 sıkıntı olmaz bence.
14 yıllık ürüne 700 TL vermek gibi bir hata yapmayın, daha titreşimi yok.

Bilgisayarın çok iyi olmasa da güzel bir gamepad oyundan aldığın zevki arttıracaktır. F310 çok kötü bir gamepad değil, fakat hem artık çok eski, hem hiçbir özelliği yok, hem hiç ergonomik değil. Şaka yapmıyorum replika Dualshock 4 bile çok daha iyidir bence. O Bütçelere çıkabiliyorsan Dualsense veya Xbox kolu kesinlikle pişman etmez.

Yıllarca f310 kullandım.O fiyat için bence başka bir alternatif yok. O fiyatlardaki ürünler hep replika. Ama kol kesinlikle rahat değil. Takoz gibi kol. Tutuşu rahat değil. Tuşlar analoglar rahat değil.

3 haftadır f310 kullanıyorum LT-RT ilk gözlemlerime göre gayet iyi, hassas araba oyunlarında tetik olayı güzel iş görüyor. Joysticklerde ilk döndürmeye başladığın zaman çok ufak bi deadzone var hareket etmeye başladıktan sonra fena hissettirmiyor. Düzenli kullanımda ne kadar süre sonra sıkıntı çıkartır bilemiyorum ama.

Düzenleme: Çoğu kişi ergonomik ve rahat değil diyor forum harici de çok duydum ama günde 7-8 saat fifa oynadığımda bile rahatsızlık hissetmedim, ps3 gamepadine göre daha etli kalın imkanın varsa deneyip almanı tavsiye ederim.

Eder tabii ki. Neden 8BitDo önermeyelim?

Güvenmiyorum, Logitech'i 9 yıl kullanan insanlar var, elin Çinli markası 1 yılı görürse öper alnıma koyarım. Gördüğüm kadarıyla son zamanlarda popüler olmaya başlamış bu 8BitDo. Daha Türkiye'de bile yok. Belki reklamını yapan insanların kargosu ulaşmadı bile. Bu durumlar altında 1200 lira gibi bir fiyata şarj istasyonu, dongle + arka tuşlu bir gamepade şüphe ile yaklaşırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güvenmiyorum, Logitech'i 9 yıl kullanan insanlar var, elin Çinli markası 1 yılı görürse öper alnıma koyarım. Gördüğüm kadarıyla son zamanlarda popüler olmaya başlamış bu 8BitDo. Daha Türkiye'de bile yok. Belki reklamını yapan insanların kargosu ulaşmadı bile. Bu durumlar altında 1200 lira gibi bir fiyata şarj istasyonu, dongle + arka tuşlu bir gamepade şüphe ile yaklaşırım.

Şarj istasyonlu model 2.200 TL. Ayrıca elin Çinli markası dediğiniz firma Xbox ve Apple ile ortaklaşa çalışıyor. Türkiye'de bilinmiyordu, yurt dışında gayet de popüler idi. Aktif olarak da 8BitDo Ultimate C kullanıyorum. 9. nesil Xbox'da kullandım, aralarında fark yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı