Fabrika Çıkışlı OC RTX 2060 Ekran Kartı

Evet aynen kasaya tak kullan gaming modu default olarak alırsın zaten.Gpu tweak 2 yükleyince gaming modda artış yaşamadım.Msi afterburner kullanıyorum.Ben denedim overclock modu hiçbir artış gözlemleyemedim sildim gpu tweak 2 tekrar kaldığımız yerden msi aferterburner kullanmaya devam.
Ben overclock yapmayı açıkçası düşünmüyorum hocam, pek anlamadığım için o işlerden direkt daha performanslı olur düşüncesiyle OC. modelini almıştım. Malesef serviste zaten şuan kartım, bakamıyorum değerlere. Merak ettiğim Default modda bahsedilen değerleri alıyor muyuz yoksa program ile bir ayar yapmamız gerekiyormuydu, onuda yanıtladınız zaten teşekkür ederim.
@Shadow Ryzen @Fullmotion yanıtlarınız için çok teşekkür ederim. Çok sağolun. Hayırlı akşamlar.

1- Doğru biliyorsun frekans hızı diğerinden biraz fazladır. Anlamanın yolu kartın GPU-Z değerleriyle mevcut kartının değerlerini kıyaslamaktır.

2- Kullanım klavuzu

3- Yazılımla kartın değerlerini yanlışlıkla arttırmadıysan servise göndermekle iyi yapmışsın stok hızda kartın sorunsuz çalışması gerekir.

4- İkisi aynı olsa OC olan niye diğerinden pahalı olsun ki? Sana onu diyen yanlış bilgi vermiş. OC modu her ikisinde de aktif edersin fabrika çıkışlı olan diğerinden biraz daha frekans hızı arttırır sadece.

Bende de aynı karttan mevcut. GPU Tweak II programı ile gaming moduna alınca frekans değeri 1940 MHz'e kadar çıkıyor.

1- Doğru biliyorsun frekans hızı diğerinden biraz fazladır. Anlamanın yolu kartın GPU-Z değerleriyle mevcut kartının değerlerini kıyaslamaktır.

2- Kullanım klavuzu

3- Yazılımla kartın değerlerini yanlışlıkla arttırmadıysan servise göndermekle iyi yapmışsın stok hızda kartın sorunsuz çalışması gerekir.

4- İkisi aynı olsa OC olan niye diğerinden pahalı olsun ki? Sana onu diyen yanlış bilgi vermiş. OC modu her ikisinde de aktif edersin fabrika çıkışlı olan diğerinden biraz daha frekans hızı arttırır sadece.
Yanıtınız için teşekkür ediyorum. Açıkçası şuan biraz huzursuzum. Kartım geldiğinde verim alamama korkusu içindeyim. Kendim herhangi bir şekilde ayar yapmadım fakat ne olduysa hiçbir şey yapamıyordum, GPU Tweak 2 üzerinden OC. Mod ve Gaming Mod seçiliyken ekran kartını zorlayan her uygulamada malesef çöküyordu. Sadece Silent Mod’a aldığımda bu sıkıntıyı aşabiliyordum. Umarım bir problem yok diyip kartı geri göndermezler. Tekrardan teşekkür ediyorum yanıtınız için.
Bende de aynı karttan mevcut. GPU Tweak II programı ile gaming moduna alınca frekans değeri 1940 MHz'e kadar çıkıyor.
Kartım servisten geldiğinde deneyeceğim. Fakat ASUS’un bu kart için belirlediği boost 1830 iken nasıl oluyorda 1940’a çıkabiliyor onu anlamış değilim. Cidden çok karışık geliyor bu olaylar :D

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı