Facebook, Her Üyesi İçin 10 Bin $ Ödeme Cezasıyla Karşı Karşıya

649493007352400279.jpg

Facebook, 1.35 milyar aylık aktif kullanıcısıyla dünyanın en büyük sosyal ağı. Daha önce de birçok kez mahkemeye verilen Facebook, son olarak geçtiğimiz günlerde bir kullanıcısı tarafından mahkemeye verildi. Facebook'un mahkemeye verilmesindeki sebep ise kullanıcılarının mesajlarını tarayarak kullanıcıların gizliliğini ihlal etmesi.

Matthew Campbell isimli bir Facebook kullanıcısı, Facebook'un mesajlarını izin almadan taradığını ve bu sayede hangi üyeye hangi reklamı göstereceğine karar verdiğini iddia etti. Bu iddiasını mahkemeye taşıyan kullanıcı, Facebook'un bu uygulamasından dolayı üyelerine tazminat ödemesi gerektiğini savunuyor. Hatta Campbell'a göre bu rakam her üye için 10 bin dolar.
Öte yandan Facebook, bu konuda kanunların dışında bir uygulama yapmadığını söylerken, mahkemeden ne sonuç çıkacağı merak ediliyor. Bunların yanında Facebook'un tarihi bir ceza ödemesi bekleniyor.

Emre Çetinkaya

Kaynak: http://www.teknokulis.com/

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende genel olarak sizin gibi düşünüyorum ama belli bir şey yok şuan ve bu sadece bir haber olduğu için paylaşılmıştır.

Hocam ufak bir hesap yapsa Campbell Amca, o istediği paraya Facebook şirketi sahip değildir bence :) 13.5 milyar dolar gibi minnak bir paradan bahsediyoruz şunun surasında :) O da aktif kullanıcılar. Bunun bir de dondurmuş olanları, bir zamanlar kullanıpta şuan kullanmayanları var. 10 bin $ ı duyan ben başından beri kullanıyodum der kullanmasa da kullanmaya başlar 2 milyarı bulur o :)

Böyle bir şeyin olması mümkün değil. Facebook zaten adamla anlaşır. Verirler artık 400-500 neyse. Sözleşmedende ufak bir değişim yapıp çıkarlar işin içinden.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı