Facebook Meta'da nasıl reklam verilir?

Serhat_0612

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, grafik tasarımcısıyım. Uzun zamandır sosyal medya uzmanlığı yapmaktayım. Fakat, reklam işini pek fazla çözmüş değilim, özellikle Facebook metayı. Zamanında, Instagram için meta üzerinden reklam verdim, 1-2 haftalık. Fakat Meta'nın nasıl bir sistemi varsa benden sürekli para çekiyordu. 500TL'lik reklam verdim. Benden kat ve kat daha fazlasını çekecekti, neyse ki benim kartımda para yoktu. Reklam verdiğim süresini geçmesine rağmen benden para çekiyordu. Ve bir ara 500TL'lik reklam vermeme rağmen benden 1.000 küsur para çekiyorlardı. Bende bir çözüm bulamadım gittim kartımı kapattırıp kendime yeni bir hesap kartı aldım. Yani kısaca metadan tekrar reklam vermeğe korkuyorum. Ya da bir taktiği falan var mı? Bana detaylıca bilgi verirseniz çok sevinirim.

Şu an, ekibimizle beraber bir proje üzerinde çalışmaktayız. Ve ben projemiz için video yapıp reklam vereceğim. Nereden doğru düzgün, ileride meta gibi bir sıkıntı yaratmayan, güvenilir elverişli bir şekilde hem internet üzerinden hem de Instagram gibi sosyal medyadan nasıl reklam verebilirim?

İnternete, yaptığım kısa süreli bir videoyu reklam olarak paylaşabilir miyim? Paylaştığımda bu reklam nerede nasıl karşıma çıkacak?

Detaylı bir anlatım olursa güzel olur. Şimdiden teşekkürlerimi iletiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı