Facebook'ta dolandırıldım

Delilleri toplaman çok iyi olmuş. Egm'ye değil delillerinle savcılığa gitmelisin. Adamlar hesaplarını kapatmadan bütün bilgilerini al onların. Profil linkleri, ekran görüntüleri, sayfaya üye olan insanlardan beyan topla başka mağdurlar varsa. Ben olsam bir de şunu atar, mahkemede görüşeceğimizi söylerdim.
Eki Görüntüle 821906

Hesap linki bu.
Ayrıca Papara numarası elimde.
Onunla bir şey yapılabilir mi?

Dostum senin adına üzüldüm, evet gerçekten büyük bir hata yapmışsın ama bu dolandırıcılığa uğramanın nedeni olamaz. Dedikleri gibi, EGM'ye gitmen sadece zaman kaybı. Savcılığa suç duyurusu işi de devamında dava ile beraber bir çok masraf doğurabilir. Anayasanın gerekli maddesini ve kanıtları atarak tehdit etmeyi dene en iyi ihtimalle hesabı geri alırsın. Devamında ise velilerin aracılığıyla suç duyurusunda bulunmak zorunda kalabilirsin. Fakat her ihtimale karşı belirttiğin Facebook grubunda bu olaydan bahset, başkalarının başı yanmasın.

Hesap kaç TL satılıyordu? 100 TL civarında ise dava falan uğraşmaya gerek yok bence. 500 TL falansa aç bence.

Arkadaş parayı pek takmıyor ama ben bu adamın gerçekten ağır bir ceza almasını istiyorum.
Dostum senin adına üzüldüm, evet gerçekten büyük bir hata yapmışsın ama bu dolandırıcılığa uğramanın nedeni olamaz. Dedikleri gibi, EGM'ye gitmen sadece zaman kaybı. Savcılığa suç duyurusu işi de devamında dava ile beraber bir çok masraf doğurabilir. Anayasanın gerekli maddesini ve kanıtları atarak tehdit etmeyi dene en iyi ihtimalle hesabı geri alırsın. Devamında ise velilerin aracılığıyla suç duyurusunda bulunmak zorunda kalabilirsin. Fakat her ihtimale karşı belirttiğin Facebook grubunda bu olaydan bahset, başkalarının başı yanmasın.
ya ailem kızar bana
Adama anlatıyorum bilgilerim elimde küfür ediyor sonra 100 lira olmazsa olmaz öğrenci adamsın 60'a düşüreyim konumu vs. her şey elimde.

Eğer gerçekten o adamın ceza almasını istiyorsan, buna katlanmak zorundasın. Ama dediğim gibi, kanıtlar ve anayasa maddeleriyle tehdit etmeyi dene.

Deneyeceğim.
Eğer gerçekten o adamın ceza almasını istiyorsan, buna katlanmak zorundasın. Ama dediğim gibi, kanıtlar ve anayasa maddeleriyle tehdit etmeyi dene.

Umarım egm döner.

Geri
Yukarı