Facebook'un Twitch'in yerini almaya çalışması

masQee

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Amd Ryzen 5 2600
Gigabyte GTX 1660 SUPER
Asus Prime B450m
Kioxia 500 gb m2 SSD
Meslek
Veri Tabanı Programcılığı
Bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Hatırı sayılı bilinen yayıncılar Facebook üzerinden düzenli olarak yayın yapmakta. Yani ne bileyim Facebook denilince aklıma babalarımızın, dedelerimizin akrabaları falan takip edip gönderilerin altına yorum yapması geliyor. Çok fazla ciddiye alamıyorum Facebook'u o yüzden.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşte amaç da; aklınıza gelen kitleyi değiştirmek zaten. Twitch yerini alamaz, nasılsa Facebook işin lideriyse, Twitch'te yayın işlerinin başını çekiyor. Herkes işini yapsın, yayının para getirisi olduğunu geç anladılar.

Facebook'un amacı bence interneti bir ekosisteme çevirip liderinin de kendisi olması istemesi, bunun örneklerini gördük zaten. Instagram Facebook'un, Whatsapp aynı şekilde, Snapchat keza aynı şekilde.
Satın alamadıklarını da taklit ederek işte böyle sonuçlar çıkartıyorlar.

İşte amaç da; aklınıza gelen kitleyi değiştirmek zaten. Twitch yerini alamaz, nasılsa Facebook işin lideriyse, Twitch'te yayın işlerinin başını çekiyor. Herkes işini yapsın, yayının para getirisi olduğunu geç anladılar.
Herkes işini yapsın kısmına sonuna kadar katılıyorum.

Facebook'un amacı bence interneti bir ekosisteme çevirip liderinin de kendisi olması istemesi, bunun örneklerini gördük zaten. Instagram Facebook'un, Whatsapp aynı şekilde, Snapchat keza aynı şekilde.
Satın alamadıklarını da taklit ederek işte böyle sonuçlar çıkartıyorlar.

Herkes işini yapsın kısmına sonuna kadar katılıyorum.
Katıldıysanız beğenebilirsiniz :D Ben de size katılıyorum, Facebook "Ulaşamadığı eti, kendisi ithal etmeye kalkıyor."

Twitch çok yayıncı kaybetmeye başladı, Youtube'dan yayın yapanlar var, mixer'dan yayın yapanlar var, facebook'dan yayın yapanlar var, Dlive'dan yayın yapanlar var. Twitch hala lider bir konumda olmasına rağmen yayıncılarına daha iyi şartlar sunmazsa büyük kayıplara uğrayacak.

Açıkcası Facebook Gaming'in yayın oynatıcısını sevmiyorum. Twitch'in ki daha iyi geliyor bana.

Keşke YouTube Gaming kapatılmasaydı da başka sekmede güncelleme almasada dursaydı.

Twitch'in fiyatlandırması ve yönetimi böyle olduğu sürece yayıncı ve izleyici kaybetmeye devam eder. Facebook'ta Can Sungur abonesiyim ve 13 TL ödüyorum. Twitch'te fiyattan dolayı kimseye abone olmamıştım her ne kadar istesem de.

Vallahi Facebook kullanmayalı baya zaman oldu en son kullandığımda acayip hantal ve yavaş çalışıyordu böyle platformların 100 tane şeyi bir arada bulundurmaları hoşuma gitmiyor, hem burdan sosyalleş hem oyun oynayanları izle hem IRL yapanları izle. Twitch'de canımı tek sıkan şey Twitch Türkiye'nin berbat bir çalışma şekli olması çok taraf tutan bir yönetime sahipler yönetim dediğime bakmayın Twitch Türkiye'yi bir kaç kişi yönetiyor. Ben bu sektörde Youtube'un büyümesini isterdim açıkçası tam olması gerektiği gibi sunucularda nefis şekilde çalışıyor tasarım desen o var. Youtube'un tek eksiği canlı yayın için Chat panali çok kötü bireysel kullanıcıdan ziyade orada insanlara nickname gibi özellikler verilmesi gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı