FACEIT nasıl bir yer?

omurkayracakir

Hectopat
Merhaba, CS:GO'da lem rankına kadar çıkmış biri olarak Valorant'a başladım ancak 5 maçının ardından beni Gold 2'ye atması hem sevindirmişti hem üzmüştü. Çünkü CS:GO alışkanlığımdan dolayı Valorant oynanışı bana pek hitap etmemişti. Oyuncuyu HS atmaya zorluyor gibiydi. Bu yüzden Valorant'ı bırakıp CS'ye geri başladım. CS'nin kendi kötü sunucularını bilenler vardır. Bende FACEIT kasmaya karar verdim. Aslında biraz araştırdığımda ESEA gibi şeyler de varmış ama en çok bu popüler olduğu için bunu kullanmak istedim. Daha önce hiç FACEIT girmedim. Nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum. Sadece topluluk sunucularından aldığım bilgiye göre çok fazla Rus oyuncu ve ırkçılık varmış. Takım halinde girmeyi düşünüyorum zaten. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar bu konu hakkında daha detaylı bir bilgilendirme yaparsa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, CS:GO'da lem rankına kadar çıkmış biri olarak Valorant'a başladım ancak 5 maçının ardından beni Gold 2'ye atması hem sevindirmişti hem üzmüştü. Çünkü CS:GO alışkanlığımdan dolayı Valorant oynanışı bana pek hitap etmemişti. Oyuncuyu HS atmaya zorluyor gibiydi. Bu yüzden Valorant'ı bırakıp CS'ye geri başladım. CS'nin kendi kötü sunucularını bilenler vardır. Bende FACEIT kasmaya karar verdim. Aslında biraz araştırdığımda ESEA gibi şeyler de varmış ama en çok bu popüler olduğu için bunu kullanmak istedim. Daha önce hiç FACEIT girmedim. Nasıl bir yer olduğunu bilmiyorum. Sadece topluluk sunucularından aldığım bilgiye göre çok fazla Rus oyuncu ve ırkçılık varmış. Takım halinde girmeyi düşünüyorum zaten. Forumdaki tecrübeli arkadaşlar bu konu hakkında daha detaylı bir bilgilendirme yaparsa sevinirim.

Takım halinde girecekseniz sorun olacağını düşünmüyorum biraz ırkçılık oluyor evet ama çok da büyük bir etken değil bence. CS'nin kendi serverlerinden iyi olduğu kesin zaten olay FACEIT'te dönüyor bende le ranktım FACEIT'te 5 lvl olmak için bayağı uğraşmıştım ama FACEIT daha zorlu rakipler sunuyor bu da gelişmenize yardımcı olur. Açıkçası ranked sisteminde iyi ranklarda olan kişiler FACEIT'te zorlanıyor. Map seçme mevzusu var bir de düşük seviyelerde genelde Dust 2 ve Mirage haritaları oynanır.

Hile yok denecek kadar azdır şu ana kadar çok fazla maç girdim ve sadece bir hile geldi karşıma. Bazen troll geliyor adam maça başlamadan trolleyeceğini söylüyor. Genelde iyi oyuncular var. FACEIT girmeni tavsiye ederim. CS sunucularına bin basar ve 128 tick sunucuları.

Hocam bence 128 tick olması hariç kitlesi oyuncuları mm gibi toxicdi en azından benim oynadığım maçlarda öyleydi. Bu arada ilk levellerde rekabetçi rankı Silver nova mg olanlar da giriyor ve sinir ediyorlar bu arada her rankı öyle olan kötüdür diye genelleme yapmıyorum ama çoğuna zor geliyor FACEIT.

3-5 seviye arası iyi de oyuncular, takımlar da gelebiliyor kötüde. Premium alarak toksik oyuncuları azaltabilirsiniz. Ayrıca "report" ederseniz Faceit size bu konuda olumlu şekilde yardımcı oluyor, o konuda çok iyiler. Yüksek seviyeler de olsanız bile trolleyenler illa denk gelecektir az olsa bile. Oyuncu sayısı olarak fazla bir sayıya sahip çünkü.

Faceit artıları:
-Hileli oyuncular "mm" kadar değil (ESEA'dan çok.)
-128 tick serverlar,
-Oyuncular normal rekabetçiden çok daha iyi,
-Maç bulma süresi hızlı,
-Eşleştirmeler adeletli.

Faceit eksikeri:
-Düşük seviyelerde trolleyenler çok,
-Elo boost çok.

Ayrıca ESEA platformuna da değinmek istiyorum. Faceit premium almak istiyorsanız onun yerine ESEA da almak isteyebilirsiniz. Kendisi paralı bir platformdur, oyuncu sayısı çok yoktur lakin kaliteli bir yerdir.

Artıları:
-Türk sunucuları olması,
-128 tick sunucular olması,
-Faceit'e göre az hile ve toksik oyuncu olması,
-Oyuncuların normal rekabetçiden iyi olması.

Eksileri:
-Çok az oyuncu olması ve bundan dolayı geç maç bulması.
-Eşleştirme seviyesi kötü olması.

Leveliniz yükselene kadar kanser olabilirsiniz her maç 40 vuruyordum ilk başlarda kaybediyorduk takımda 10 üstü vuran denk gelmiyordu Premium aldım ondanda Ruslar troliyordu.

Hocam FACEIT'te 4 levele kadar troll vs. var bunlarla denk gelmemek için Premium almanızı öneririm. 5 levelden sonra bayağı zorlaşıyor maçlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı