Faceit Yüksek Ping Sorunu

oguzcanpasa

Kilopat
Daha fazla  
İyi forumlar öncelikle. mm girince ping en fazla 100 oluyor. Faceit girince 80-500 arası hep değişiyor maç boyunca. Arkadaşımla aynı maça giriyoruz aynı mahalledeyiz o 65 ms ile oynuyor ben 350 ms ile oynuyorum. Diğer oyunlarda ping sorunum yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada Faceit böyle EU seçili.

ADSL'den kaynaklı bir problem. Faceit'in bazı sunucularında ADSL inanılmaz problem yaratıyor. Bölgende yaşanılan yoğun trafik yüzünden, ani ping dalgalanması oluyor. Ben de ADSL kullanıyorum. Aynı sorunu yaşamaktayım, bazı maçlarda ping sabit 200-240 arası oluyor, bazen ise 60-90 arası oluyor. Fiber altyapı olunca böyle bir problem olmuyor.

Bazı bölgelerde böyle problemler olabiliyor. Malum Korona Virüs Salgınından dolayı internet çökmüş durumda. İnternet konusunda bazı zamanlar ping sorunu yaşabilirsin, TTNET'den arıza kaydı oluştur, biraz geç geleceklerdir ama yapabilecek bir şey yok Türkiye genelinde bir çok yerde var bu sorun.

Bendede bu sorun var esea ya da mmde yok bilen yokmu ping mesela 60 bir anda saniyelik 300e yükseliyor yada bazen normal ping bazen çok yüksek pingli maçlar buluyor.

Bana mm Faceit fark etmeksizin anlık 60-300 fırlama yapıyor TTNET aradım bizden kaynaklı değil bla bla bla diyorlar VDSL bağlantım var.
Bendede bu sorun var esea ya da mmde yok bilen yokmu ping mesela 60 bir anda saniyelik 300e yükseliyor yada bazen normal ping bazen çok yüksek pingli maçlar buluyor.
İyi forumlar öncelikle. mm girince ping en fazla 100 oluyor. Faceit girince 80-500 arası hep değişiyor maç boyunca. Arkadaşımla aynı maça giriyoruz aynı mahalledeyiz o 65 ms ile oynuyor ben 350 ms ile oynuyorum. Diğer oyunlarda ping sorunum yok. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada Faceit böyle EU seçili.
Rate ayarlarınızı kontrol edin ve interneti ethernet kablosuyla bilgisayarınıza bağladığınıza emin olun. Rate ayarları genelde Türkiye için "rate 196608 veya rate 786432" idir. Bu iki değeri deneyin eğer düzelmez ise internetten rate ayarlarıyla ilgili ufak bir araştırma yaparsanız doğru sonucu elde edebilirsiniz. CS:GO kendi ayarlıyor aslında rateleri fakat bazen 128000 gibi saçma değerler çıkabiliyor. Geçen gün aynı sorun arkadaşımda vardı 196608 kullanıyordu faceit atarken çok pingten şikayet ediyordu 786432ye çektirdim sorunu düzeldi ve bir daha cıkmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı