Faiz artışı sonrası dolar

Ben pek benzetemedim ve konu ile alakasız ama osmanlı 2. abdulhamit yüzünden batmadı.

Evet batmasında tek rol oynayan abdulhamit değil ama o arkadaş sanki ekonomiyi sadece berat albayrak batırmış gibi konuşuyordu. Bu benzetmede de berat Albayrak'tan önceki yönetiminde uzun vadeli yatırım yapmamayarak ekonominin batmasında rol oynadığını söylüyorum.
Ya ne kadar şanssızız babamda dolar en yüksek halinde iken dolar aldı. Bu yükselirde yılbaşını bekliyorlar enflasyonu az gösterip az zam yapacaklar sonra yavaş yavaş algı yaratmadan dolar tavan yapacak, demedi demeyin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu aklıma geldi direk.

Son düzenleme:
Evet batmasında tek rol oynayan abdulhamit değil ama o arkadaş sanki ekonomiyi sadece berat albayrak batırmış gibi konuşuyordu. Bu benzetmede de berat Albayrak'tan önceki yönetiminde uzun vadeli yatırım yapmamayarak ekonominin batmasında rol oynadığını söylüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu aklıma geldi direk.
Videonun güncel hali var 8.50ye kadar çıkıyor.

Tüm suçu dolar Albayrak'a atmak doğru değil de hiçbir ekonomi bakanı bu kadar kötü bu kadar baştan savma değildi. 10 yıllık artışı adam 2 yılda yaşattı bize. Kısacası tüm suç onun değil ama büyük bir parçası onun ve arkasındaki kişilerin. Boş koltuk 50 kuruş düşürdü sanırsam tek Türkiye'de olan bir olay bu. Bir insan ne kadar çok kameralara oynuyorsa o kadar az şey biliyordur. Bunu gördüm sayesinde. Bir de kimse zorla atamadı onu ekonomi bakanlığına kabul etmeyebilirdi. 5 yılda beklenen dolar kurunu 2 yılda yaşatmayabilirdi bize.

Geri
Yukarı