Fake GTX 960 çöküyor

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartta marka bile yok keşke araştırıp alsaydın yani kartın tipi zaten bağırıyor ben sahteyim diye :D. Geçmiş olsun ne kadar verdin bu karta ayıptır sorması?

Hocam hiç sahte parça hayatımda görmedim ekran kartınında sahtesi olmazdır dedim. Arkasına GTX 960 etiketi yapıştırmışlar, gerçektir dedim 😀. Karta 900 TL verdim.

İşte o zaman BIOS atmak riskli olur çünkü atılan BIOS uyumsuzsa hepten erişim kesilir GPU'ya. Dahili GPU olsaydı harici GPU'ya erişim kesilse dahi dahili GPU'dan görüntü alıp tekrar BIOS atabilirdik.

Kötü oldu. Elimizde patladı kısacası.

Hocam hiç sahte parça hayatımda görmedim ekran kartınında sahtesi olmazdır dedim. Arkasına GTX 960 etiketi yapıştırmışlar, gerçektir dedim 😀. Karta 900 TL verdim.

Kötü oldu. Elimizde patladı kısacası.
Keşke aldıktan sonra değil de almadan önce buraya konu açıp sorsaydın zaten burada kimse aldırtmazdı o kartı sana. Neyse olan olmuş canın sağ olsun.

Baktığım kadarıyla GTS 450 kullanılmış. Bellekler yamama olabilir. GTS 450 BIOS'u yüklediğinizde çalışmayabilir. BIOS yükleyip deneyin. Talihsiz bir vaka yaşamışsınız.

GTS 450 de az da olsa oyun oynatıyor. Siz 900'e almışsınız, normal GTS 450'nin fiyatı sarı sitede 400 TL. Günümüz basit oyunlarını (GTA V, CS:GO, LoL vb.) normal-orta ayarlarda hala çalıştırabilecek bir karttır.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
keşke bu videoya denk gelseydiniz neyse geçmiş olsun canınız sağ olsun.

Az da olsa oyun dünyasına hafiften girelim dedik şans bize gülmedi hocam 😅

Şans değil bu bayağı dikkatsizlik, bilinçsizlik olmuş. Her zaman bir bilene danışmakta fayda vardır. 2021'den beri kayıtlısınız foruma keşke bir danışsaydınız üstüne Recep bey YouTube videosu bile yaptı. Aynı kart elinizde şu an. Ucuz etin yahnisi olayı yaşanmış malum yapacak bir şey yok satıcıda açmıyorsa sağlam kazıklamış. Bundan sonra akıl almadan iş yapacağınızı düşünmüyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
keşke bu videoya denk gelseydiniz neyse geçmiş olsun canınız sağ olsun.

Şans değil bu bayağı dikkatsizlik, bilinçsizlik olmuş. Her zaman bir bilene danışmakta fayda vardır. 2021'den beri kayıtlısınız foruma keşke bir danışsaydınız üstüne Recep bey YouTube videosu bile yaptı. Aynı kart elinizde şu an. Ucuz etin yahnisi olayı yaşanmış malum yapacak bir şey yok satıcıda açmıyorsa sağlam kazıklanmış. Bundan sonra akıl almadan iş yapacağınızı düşünmüyorum.

Hiç yaşanacağını beklemediğim olay oldu haklısınız. Sormak aklıma gelmedi.

GTS 450 de az da olsa oyun oynatıyor. Siz 900'e almışsınız, normal GTS 450'nin fiyatı sarı sitede 400 TL. Günümüz basit oyunlarını (GTA V, CS:GO, LoL vb.) Normal-orta ayarlarda hala çalıştırabilecek bir karttır.

Evet çok kötü bir ekran kartı değil ama sorun sahte BIOS yazılması. Bu nedenlede oyunlarda çökme yaşanması...

GTS 450 de az da olsa oyun oynatıyor. Siz 900'e almışsınız, normal GTS 450'nin fiyatı sarı sitede 400 TL. Günümüz basit oyunlarını (GTA V, CS:GO, LoL vb.) Normal-orta ayarlarda hala çalıştırabilecek bir karttır.

Baktığım kadarıyla GTS 450 kullanılmış. Bellekler yamama olabilir. GTS 450 BIOS'u yüklediğinizde çalışmayabilir. BIOS yükleyip deneyin. Talihsiz bir vaka yaşamışsınız.

Ekran kartı BIOS yükleme sonrası görüntü gider mi? Giderse ne yapmalıyım?

Ekran kartı BIOS yükleme sonrası görüntü gider mi? Giderse ne yapmalıyım

BIOS yükleme sırasında çöküyorsa zaten baştan sorunlu bir ekran kartı demektir. Hiçbir şekilde parçalarla uyum sağlayamaz (Ekran kartı üzerindeki diğer parçalar). Ekran kartının üzerindeki parçalar başka ekran kartlarındaki parçalardan birleştirildiyse baş ağrıtacak bir durum ortaya çıkıyor. Tek atış ihtimaliniz var. BIOS yükleyip benchmark yapabiliyorsanız kullanmaya devam edersiniz. BIOS yüklenemiyorsa ya da yüklendikten sonra benchmark yaparken sorun çıkartıyorsa zaten çöpe gider. Şu anki kullanım zaten doğru bir kullanım değil. Ekran kartını kullanamayacak durumdasınız.

Geri
Yukarı